Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Щоб не мерзнути — не мерзніть! Корисні поради

Війна внесла свої корективи у цьогорічну зиму. А український уряд не так давно заявив, що ця зима обіцяє бути найскладнішою за всю історію України. Також влада попереджає, що опалення у квартирах буде менш інтенсивним і температура коливатиметься в діапазоні 18–20°C.

Що варто зробити, щоб не мерзнути цієї зими, розповідає Інформатор

Зрозуміло, що цьогоріч окрім снігу й морозу додадуться ще й проблеми з опаленням і відключенням електрики. Але, також варто зрозуміти, що +18°C це все ще плюсова температура. Згадайте, до прикладу, як ви відчуваєте умовні +15 навесні й восени. Це різні відчуття холоду й тепла. До того ж Всесвітня організація охорони здоров’я визначає таку температуру, як безпечний і збалансований мінімум, необхідний для підтримки здоров’я людини.

Також, організм людини має цікаву властивість — звикати до холодних температур. Якщо ви прочитали це і подумали “це точно не про мій організм”, то ми маємо для вас кілька лайфхаків, які допоможуть загартуватися без шкоди для здоров’я. Перший — частіше давати організму можливість бути на холоді. Другий — грітися. Звучить як жарт, але варто робити це отак:

  • Не варто відразу закутувати в увесь теплий одяг одразу. Це спричинить потіння і коли ви опинитесь в холодному середовищі, то відчуття холоду значно посилиться (не виключено, що і призведе до простуди). Одягайтеся шарами. Це допоможе зберегти тепло й контролювати температуру за потреби.
  • Щодня, під час прийому душу додавайте контрасту цій процедурі — на 15 секунд увімкніть холодну воду;
  • Збалансуйте харчування. Необхідна кількість калорій на день допомагає нам, зокрема, підтримувати температурний режим;
  • Перевірте рівень заліза й вітаміну В12 в організмі (відчуття холоду може бути одним із симптомів анемії, а дефіцит цих вітамінів допоможе лікарю і підтвердити чи спростувати це);
  • Обирайте одяг із тканин, які добре утримують тепло — фліс, фланель та інші. За можливості, перед тим як одягати, прогрійте одяг на батареї (але не на обігрівачі, дуйчики, лампи УФО);
  • Більше рухайтеся. Фізична активність допомагає зігрітися тут і зараз, а ще загалом покращує метаболізм.

Користуйтеся і не мерзніть! Перемога скоро!

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору