Ця зима справді не схожа на інші. То вона аномально тепла, то майже критично крижана. Це, звісно, цікавий досвід, проте він згубно відображається на флорі та фауні нашого краю. Як ми знаємо, багато тварин в зимовий період впадають у сплячку, але коли доволі тепло й сонячно — вони прокидаються…
Розповідає Інформатор, посилаючись на Галицький національний природний парк.
Наприклад, нещодавно до Галицького парку надходили повідомлення про те, що бачили кажанів, і то не лише на рівнинних територіях, а навіть і на схилах Карпат (до прикладу, поблизу гори Драгобрат в середині січня небайдужі туристи знайшли кажана).
Загальновідомо, що взимку кажани перебувають у стані гібернації (стан, коли уповільнюються усі процеси в організмі — метаболізм, знижується температура тіла, інтенсивність дихання та серцебиття).
“Перервавши цей період, тварини втрачають запас енергії та можуть не дожити до весни. Цими днями зима нагадала про себе, засніжило і є мороз. Не усі кажани, які покинули свої місця зимівлі, змогли повернутися назад”, — прокоментували працівники національного парку.
Що робити, якщо ви зустріли таку тваринку?
- по можливості заберіть її (обов’язково одягнувши рукавиці!);
- огляньте, чи тварина не має ніяких травм;
- дайте їй пити й помістіть у місце, де вона не замерзне (підвал, погріб або холодильник);
- якщо ж тварина травмована чи надто виснажена (дуже худа, в холці та між лопатками є западини, а також запав живіт), то обов’язково привезіть до Центру реабілітації, де їй нададуть кваліфіковану допомогу.
Центр знаходиться за адресою вул. Галич-Гора 1 м. Галич.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com