Музей Небесної Сотні на вулиці Євгена Коновальця відкрили 11 вересня 2015 року. Його двері не зачиняли навіть після початку повномасштабного вторгнення, а охочих дізнатися більше та згадати часи Майдану приходить кожного дня чимало.
Розповідає Інформатор.
Сьогодні в музеї проводили екскурсії та розповідали про ці буремні події та про створення музею. Всередині приміщення розташована 27-метрова діорама, яку писав ініціатор створення музею — Роман Бончук, писав її понад рік. Він розповів, що для діорами були розроблені спеціальні механізми, що дозволили розтягнути тканину півколом.
Згадуючи історію створення музею ділиться, що існує відчуття, ніби музей був історично запланованим, адже робота над ним давалася легко. Експонати для музею передають навіть зараз, тож думають над новими виставками та історіями для них.
Сьогодні провести екскурсію прийшли також представники Мальтійської служби допомоги, які були на Революції гідності з грудня до березня. Вони 107 днів на польовій кухні готували для учасників протесту.
За весь час волонтери видали близько мільйона порцій чаю та 400 тисяч порцій гарячої страви. Кожного дня на приготування йшло близько 4 тисяч літрів води. В меню завжди були суп, гречана каша та підлива. До чаю згодом, окрім цукру, почали додавати імбир та лимон, щоб учасники протесту не хворіли. На Різдвяні свята приготували кутю.
Тоді на Майдані збиралися мільйони людей, які відстоювали право жити вільними у незалежній Україні. За офіційними даними під час сутичок з силовиками загинуло 108 людей, яких називають Небесною Сотнею.
Дізнатися більше в Івано-Франківську про події Майдану можна в Музеї Небесної Сотні. Графік роботи: з 10 до 18 години щодня, в суботу з 11:00 до 17:00. У неділю музей не працює. До слова, зараз там також проходить виставка, присвячена Революції гідності та російсько-українській війні. Про це більше читайте на сайті: Прикарпатцям нагадують про Революцію гідності: в Музеї Небесної Сотні проходить тематична виставка.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com