Епідемічний сезон грипу, ГРВІ та коронавірусної хвороби зазвичай активізовується в осінньо-зимовий період, але застудитися навесні зазвичай ще простіше, ніж узимку. При цьому перебіг захворювання триваліший, а вираженість симптомів яскравіші, з високою ймовірністю ускладнень.
Розповідає Інформатор, посилаючись на Болехівську міську раду.
Чому ж швидше можна захворіти навесні, коли світить сонечко?
Лікар-епідеміолог — Руслана Соловій зазначає, що взимку під дією морозу хвороботворні бактерії гинуть швидко, а передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом, а з настанням потепління повітря стає більш вологим, що є сприятливим середовищем для виживання і розповсюдження вірусів і мікробів.
“Весняне сонечко світить, але воно ще не так сильно гріє, щоб нейтралізувати інфекцію, тому хвороботворні бактерії довший час зберігаються у навколишньому середовищі. А нам так хочеться одягнутися легко, по весняному, що стає великим ризиком переохолодження, адже сонце ще не дуже прогріває повітря, що стає умовою для застуд і загострень хронічних хвороб”, — ділиться Руслана.
Саме переохолодження стає потужним стресовим фактором для організму, що своєю чергою дає навантаження на імунну систему.
Тому навесні важливо підтримати імунітет шляхом:
- збалансованого харчування;
- вживанням овочів;
- фруктів;
- вести здоровий спосіб життя;
- дотримуватись режиму праці та відпочинку;
- уникнення стресових ситуацій;
- вакцинопрофілактиці.
“Весняний період — прекрасна пора року, коли земля і природа покидаються від зимового сну. Тому, щоб позитивно зустріти її, заздалегідь подбайте про своє здоров’я”, — додає лікар.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com