Інформатор Калуш

ТРЕШ

“Гни свою лінію” — Калуська прокуратура виплатить чоловікові майже 300 тисяч гривень моральної компенсації

Одіозна справа у якій Калуська прокуратура не змогла за три роки довести винуватість калушанина дійшла до логічного завершення. Мова про директора Калуського політехнічного коледжу Петра Гринькевича. У липні 2018 року інкримінували отримання неправомірної вигоди у розмірі 300 доларів США за поселення в студентському гуртожитку коледжу. Усе закінчилось несподівано, логічно й на користь чоловіка. Тепер йому повинні заплатити близько 300 тисяч гривень моральної компенсації.

Розповідає Інформатор, посилаючись на Калуський міськрайонний суд.

Цього понеділка, 3 квітня, Калуський суд завершив розгляд цивільної справи щодо незаконних дій органів досудового слідства та прокуратури й відшкодування ними збитків мешканцю Калуша.

Ця історія почалась ще у 2018 році. За словами позивача, його було затримано та поміщено в камеру попереднього затримання в Калуському відділі поліції, а слідчим суддею Івано-Франківського міського суду обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

Тоді чоловіка звинувачували за ч. 3 ст. 368 ККУ “Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”. Після того як звинувачення не підтвердилося, прокурор змінив кваліфікацію правопорушення на ч. 1 тієї ж статті та направив обвинувальний акт до суду.

Після судового розгляду тривалістю 3 роки, Калуський суд все ж таки виправдав чоловіка. Проте прокурор звернувся до апеляційного суду, оскільки не погоджувався з рішенням. Апеляційна інстанція залишила вирок суду в силі.

“Хоч  виправдувальний вирок і набув законної сили, щодо нього продовжував тривати суд, оскільки прокурор, який не погодився з його виправданням, ініціював продовження розгляду справи касаційним судом, поставивши в касаційній скарзі питання про скасування рішень судів першої та другої інстанції з направленням справи на новий розгляд в суд першої інстанції”, — розповідає пресслужба Калуського міськрайонного суду.

Врешті решт, аж після розгляду даної кримінальної справи Верховним Судом було винесено постанову, яка є остаточною й не підлягає — завершити  кримінальне переслідування чоловіка.

Після дослідження усіх письмових доказів та з урахуванням засад розумності та справедливості Суд прийшов до висновків про наявність правових підстав для стягнення моральної шкоди у мінімальному визначеному законом розмірі — 284 527,00 гривень.

Окрім цього Суд постановив стягнути ще 29 200,00 гривень за відшкодування суми, сплаченої у зв`язку з наданням юридичної допомоги в межах кримінального провадження та 3000,00  гривень витрат на надання професійної правничої допомоги.

Остап Микитюк

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору