6 травня — особлива дата, яка переплітається з важливими історичними подіями. День піхоти був встановлений указом Президента України у 2019 році та має на меті вшанування мужності та героїзму українських піхотинців.
Розповідає Інформатор, посилаючись на Український інститут національної пам’яті.
Піхота вважається найдавнішим родом військ. Сучасний відповідник піхоти у ЗСУ — це механізовані, моторизовані та штурмові частини Сухопутних військ. Однак, в умовах війни функцію піхотинців виконують й інші військові: єгері, десантники, морпіхи, нацгвардійці та тероборонівці.
Після початку російсько-української війни у 2014 відбулось переоцінення мілітарної культури державою та суспільством: почалось відновлення історичного зв’язку із поколінням українських захисників, що повертало українську армію до західної військової традиції.
Дата 6 травня обрана не випадково.
Саме в цей день, у 1648 році українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та в союзі з кримськими татарами розбили військо Речі Посполитої біля Жовтих Вод. Це була перша перемога українського війська під час національно-визвольних змагань у середині XVII століття.
Також 6 травня — дата завершення першого Зимового періоду Армії УНР тилами білогвардійських та червоноармійських військ у 1920 році. Учасниками походу було подолано дві з половиною тисячі кілометрів Житомирською, Київською, Черкаською, Кіровоградською, Миколаївською, Одеською, Вінницькою областями, провівши понад 50 успішних боїв. Внаслідок операції Армія УНР була збережена ліквідація білогвардійської Добровольчої армії Антона Денікіна – пришвидшена, а більшовики в Україні тимчасово ослаблені.
Відзначають 6 травня і віряни. Адже 6 травня відзначають День Святого Юрія (Георгія) — Змієборця. Традиційно Юрія-Змієборця зображають вершником, який вбиває змія. Проте його зображають і зі зброєю та в пішому стані. Загалом це християнський символ воїнства, яке, безперечно, перемагає зло.
Віталіна Костів
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com