Постраждалі стали жертвами різних шахрайських схем.
Розповідає Інформатор посилаючись на Поліцію Івано-Франківської області.
Сьогодні, 5 червня, правоохоронці повідомили про два випадки шахрайства, які були зафіксовані на Івано-Франківщині. Чоловік на відомій інтернет платформі знайшов потрібний йому товар. Попередньо домовившись про доставку та здійснив передоплату у розмірі близько 9 тисяч гривень. Однак, товару так і отримав, а зв’язок з продавцем обірвався.
Другою жертвою стала 60-річна коломиянка. До потерпілої зателефонували “псевдо” банкіри та повідомили, що з технічних причин банківські картки заявниці будуть заблоковані. Після того, як жінка вказала аферистам пароль та особисті дані, з карти зникло понад 24 тисячі.
- Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах;
- Не здійснювати передоплат при покупці в інтернет-магазинах;
- Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.
- Не користуватися підозрілими сервісами або пропозиціями інших людей. Люди або сервіси, що пропонують швидкий заробіток або допомогу в рішенні кредитних труднощів часто виявляються шахраями;
- Не довіряйте невідомим додзвонювачам;
- Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв
- Якщо ви стали жертвою шахраїв в інтернеті, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або вирушайте до найближчого відділення.
Олег Вітковський
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com