Інформатор Калуш

ТРЕШ

“5 років за ґратами!” — суд виніс вирок колишньому працівнику Калуського ДСНС

В лютому цього року стало відомо, що Калуська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно працівника ДСНС за фактом розтрати чужого майна, вчиненого в умовах воєнного стану. Про це ми розповідали у матеріалі Калуського працівника пожежно-рятувальної частини судитимуть за привласнення гуманітарної допомоги. Сьогодні ж стало відомо, яке покарання на нього чекає.

Ділиться Інформатор, посилаючись на Калуський міськрайонний суд.

Вчора, 8 червня, у Калуському міськрайонному суді завершився розгляд кримінальної справи щодо колишнього рятувальника місцевого відділу ДСНС, який перевищивши посадові обов’язки спричинив збитки на понад 170 тисяч гривень.

Нагадаємо, за матеріалами справи, 33-річний службовець Державної пожежно-рятувальної частини міста Калуш, перебуваючи на посаді старшого майстра бази газодимозахисної служби, привласнив майно, що було довірене йому в умовах воєнного стану.

Мова про 2 бензорізи STIIIL TS 420 та 1 бензоріз STIHL TS800 400 mm надані рятувальній частині в рамках міжнародної гуманітарної допомоги від USAID, а також генератор та освітлювальну щоглу, які згідно з інвентаризаційним описом перебували на балансі ДПРЧ-6.

“Під час дії воєнного стану, посадовець будучи матеріально-відповідальною особою, взяв зі складу бензорізи та вивіз за територію 6 ДПРЧ. Після чого розпорядився ними на власний розсуд, чим спричинив майнову шкоду на загальну суму 104 789 грн.
Окрім цього, посадовець взяв зі складу генератор вартістю 9 300 грн, та освітлювальну щоглу за 60 000 грн, та вивіз за територію 6 ДПРЧ, після чого розпорядився ними на власний розсуд, здавши в ломбард, чим спричинив майнову шкоду 6 ДПРЧ на загальну суму 69 300 грн“, — розповіли у пресслужбі Калуського міськрайонного суду.

Під час судового засідання обвинувачений визнав свою вину і прохав вибачення за те, що “підірвав репутацію пожежної частини, не до кінця усвідомлював наслідки своїх дій”.

Перевіривши наявні докази вчинення правопорушення, суд визнав вину підсудного і кваліфікував його дії за ч. 4 ст. 191 КК України, оскільки він здійснив розтрату чужого майна, яке було йому ввірене, в умовах воєнного стану.

Також йому обрали покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з обліком, управлінням і розпорядженням коштами та матеріальними цінностями, строком на 3 роки. Водночас зобов’язавши його сплатити матеріальну шкоду у розмірі 69 300,00 гривень.

Остап Микитюк

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору