Інформатор Калуш

ТРЕШ

СБУ викрила спроби російських спецслужб проникнути в бойову систему обміну даних ЗСУ

Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до електронної системи планування операцій ЗСУ.

Повідомляє Інформатор, покликаючись на Службу безпеки України.

У результаті застосованих комплексних заходів було викрито та заблоковано протиправні дії російських хакерів: вони намагалися проникнути в українські військові мережі та організувати збір розвідданих. Служба безпеки України завадила російській воєнній розвідці в отриманні доступу до чутливої інформації щодо дій ЗСУ, локацій та переміщення Сил оборони та їхнього технічного забезпечення. Оборонна кібероперація проводилась у взаємодії зі Збройними Силами України.

“З перших днів повномасштабної війни ми відбиваємо кібератаки російських спецслужб, які намагаються зламати нашу систему військового управління і не тільки. Проведена нами зараз операція – це кібероборона нашого війська”, – зазначив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.

Також він повідомив, що відповідальність за кібератаки лежить на хакерському угрупованні Sandworm, яке підконтрольне російській воєнній розвідці.

Кіберфахівці Служби безпеки України встановили, що хакери робили основну “ставку” на захоплення українських планшетів на полі бою для поширення “вірусів” у системі. Надалі вони планували використовувати наявні на пристроях доступи та програми для проникнення в систему.

Служба безпеки України виявила загалом майже 10 шпигунських ворожих програм, які були призначені для отримання інформації із системи. СБУ продовжує тісну співпрацю з Генеральним штабом ЗСУ та здійснює документування дій ворожих спецслужб і притягнення винних до відповідальності.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору