Пост з питанням про повернення Долинського району має під дві сотні коментарів. Думки — різні, але очевидно, що питання для мешканців громади є важливим.
Тож, Інформатор ділиться деякими з коментарів:
«А нас і так ніхто не слухав і слухати не буде. Зверху все як порішають,то прості люди повинні підчинятись. І взагалі, простий люд ніхто не питає. Ще живеш, то дякуй Богу!»
«Жаль, пізно вже до школи ходити, потрібно було протестувати до, а не після. При цій владі це майже не можливо зробити»
«Зберіть двадцять п’ять тисяч підписів і направити до президента, побачимо яка буде відповідь»
«Не в той бік думки «закручені»…Нам би мир вернути, щоб кортежі з трунами перестали приїжджати в долинську громаду, — а вам якась «єрунда» в голові…»
«Конкретно, як це зробити? І хто буде братись за документи? Хто пошле делегацію до Києва?»
«І що з цього опитування? Кількість переглядів? Покійний В. Гаразд зразу їхав до Києва і хотів не допустити ліквідації статусу Долини як райцентру. Хотів зберегти наш район. Але вслід за ним поїхали стукачі і скаржились на нього, що він хоче бути ”князьком”. А люди тоді де були? Бо жителі Верховинського району тоді їхали під Верховну Раду з трембітами і таки відстояли свій район! Те, що тут, на сторінках ”Фейсбуку” поговиримо, щось дасть? До депутатів міськради звертайтесь: хай винесуть це питання не сесію, шукайте юристів, везіть рішення до Києва…»
«Коли забирали наш район до Калуша, я пам’ятаю, що писали люди, щоб збиратись на мітинги (це було вроді біля озера), але прийшло мало людей тоді»
«Моя думка: після нашої Перемоги, після закінчення війни ми, жителі нашого Долинського району, відновимо свій статус. Основне згуртувати людей, а “гуртом і батька добре бити”. Нам все під силу, ми це зможемо, якщо поставимо перед собою ціль. Народ — це велика, непереможна сила. А зараз чекаємо і віримо в нашу Перемогу. Україна понад усе!»
Тригерну тему в групу «Долина Молода» закинула користувачка Аліна Кулик. «Можливо це і смішно, але хто за щоб повернули Долинський район», — написала вона. За 15 годин її пост зібрав велику кількість коментарів. Чимало людей просто пишуть «за» чи «підтримую». Звісно, таке голосування не має ніякої юридичної сили. Але — люди коментують. Сама авторка, до слова, попри таку активність під її дописом, жодних коментарів не додає.
Нагадаємо, що Верховна Рада перекроїла мапу України у 2020 році, аргументуючи рішення необхідністю завершувати децентралізацію. Питання тривалий час було дискусійним, але у підсумку районів стало приблизно утричі менше, а їхні розміри суттєво збільшилися. В межах Івано-Франківської області замість 14-ти залишилося 6 районів: Івано-Франківський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Калуський і Верховинський. Тоді ж Рожнятівський і Долинський райони приєднали до Калуського.
Тетяна Кіндюх
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08