Уряд затвердив порядок, за яким українці можуть складати теоретичний іспит для отримання посвідчення водія без обов’язкового навчання в автошколі.
Повідомляє Інформатор, покликаючись на міністра внутрішніх справ Ігора Клименка.
Майбутні водії тепер матимуть вибір: вивчати правила дорожнього руху в автошколі або самостійно опановувати теорію. Такі зміни відбулися в рамках реформи сервісних центрів МВС, яка розпочалася влітку цього року.
“Важливо, що ці нововведення стосуються і проєкту “Автошколи для осіб з інвалідністю”, який реалізується, у тому числі для наших поранених бійців. Самостійне вивчення теорії зробить процес їхньої підготовки зручнішим”, — додає міністр.
Читайте також: “Остаточно діджиталізовано!” — посвідчення водія можна отримати в “Дії”
Іспит
Аби скласти теоретичний іспит — необхідно звернутись до будь-якого зручного сервісного центру МВС. З часом така послуга буде доступна і через ЦНАП.
За словами міністра, порядок Кабміну набере чинності з моменту його офіційного оприлюднення (станом на 17 листопада порядок не було опубліковано). Ці ж зміни передбачені в ухваленому ВР законопроєкті №7354 та мають набути чинності в листопаді 2023.
Також у кабінетах більше немає сліпих зон — встановлено по 4 камери, які забезпечують перехресне знімання та додатково фіксують звук у приміщенні.
В разі невдалого результату можна спробувати повторно скласти іспит через 10 днів. Кількість спроб необмежена.
До теми: У Калуші тепер не можна буде складати іспити на водійське посвідчення
Практика
Приступати до практичного навчання можна тільки після успішного складання екзамену з теорії в сервісному центрі МВС. Така можливість зберігатиметься впродовж 12 місяців після отримання свідоцтва про теоретичну підготовку
На цьому етапі навчання обов’язково потрібно відвідувати практичні заняття в автошколі, пройти програму підготовки.
“Далі потрібно скласти внутрішній іспит та отримати документ про закінчення автошколи”, — пише медіа РБК-Україна.
Порядок отримання водійських прав тепер виглядатиме так:
- Підготовка до теоретичного іспиту самостійно чи в автошколі;
- Запис на іспит онлайн;
- Складання іспиту з теорії в сервісному центрі МВС;
- Навчання практики водіння в автошколі;
- Внутрішній іспит в автошколі;
- Отримання свідоцтва автошколи про завершення практичного курсу;
- Запис до сервісного центру МВС на практичний іспит;
- Складання практичного іспиту;
- Отримання водійського посвідчення.
Також інструкторам загрожують штрафи: майбутні водії можуть оскаржити дії інструкторів автошколи, та співробітників сервісних центрів. Це відбуватиметься у разі:
- порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (ст. 127-3 Кодексу про адміністративні правопорушення). А це штраф від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн;
- порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (ст. 127-3 Кодексу про адміністративні правопорушення). Карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн.
Віталіна Костів
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08