Калуш До сайту

Держава планує зібрати більше доходів за наступні 6 років. Як можуть підвищити податки для ФОП?

“Національну стратегію доходів” до 2030 року уряд погодив вчора, 27 грудня. Документ визначатиме, як держава житиме наступні 6 років та фінансуватиме свої потреби, зменшуючи залежність від партнерів.

Пише Інформатор, покликаючись на Економічну правду.

Зокрема, у листопаді цього року Верховна Рада вже ухвалила закон про підвищення податків для банків. Ставку податку на прибуток за 2023 збільшили з 18% до 50%. Зробили це заднім числом — за більшу частину року банки вже сплатили податок за старою ставкою.

До “Національної стратегії доходів” уряд закладає подальші реформи податкової й митної систем. Завдяки цьому Україна має стати більш фінансово незалежною. Так цей документ позиціонує його розробник – Міністерство фінансів. Також попри важливість документа, Мінфін не проводив відкритих обговорень своїх пропозицій з бізнесом та громадським сектором.

Що може бути з податковою?

В документі вказано, що відповідні рішення щодо підвищення податків держава ухвалюватиме після створення відповідних умов. Тож уряд має зробити два кроки.

Перший — забезпечення конфіденційності та деперсоніфікація даних про платників податків і перенесення їх адміністрування в Мінфін. Там створять ІТ-установу, яка відповідатиме за дані і їх адміністрування.

Другий крок — запровадження ризикоорієнтованих підходів у роботі ДПС, які мають лягти в основу діяльності цього органу. Захід передбачатиме зміни в організаційній структурі податкової та запровадження ІТ-рішень для автоматизації управління податковими ризиками.

Як можуть підвищити податки?

Стратегія передбачає такі кроки:

Мова йде і про концептуальні зміни. До прикладу, пропонується надати місцевим органам влади більше повноважень щодо адміністрування місцевих податків та зборів, а також запровадити систематичну оцінку податкових пільг.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08