Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Після укусу твариною… Чи є у Калуші антирабічна вакцина?

Чи є у Калуші антирабічна вакцина

Лисиць на Калущині більшає, а вони доволі часто є переносниками сказу. Чи має Калуш достатню кількість антирабічних вакцин на випадок, якщо будуть випадки укусів?

Медичні фахівці запевняють, що так, пише Інформатор.

Ситуацію вчора обговорювали на засіданні комісії ТЕБ та НС в контексті різкого збільшення кількості лисиць у старостинських округах Калуської громади.

Медичні заклади антирабічною вакциною забезпечені, повідомила представниця Калуського відділення ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та  профілактики хвороб”. Необхідні медичні засоби є в Калуській ЦРЛ, міській поліклініці та міській лікарні. Лікування є безкоштовним і жодної потреби у придбанні таких засобів у аптеках немає.

Заступник директора Калуської ЦРЛ Валерій Паляниця повідомив, що заклад має 23 дози. І це — достатня кількість, бо минулого року було використано 25 доз вакцини, а роком раніше — 31.

Загалом медичні заклади щомісяця можуть подавати потребу і отримувати відповідні вакцини. Минулого місяця між трьома медзакладами, які можуть надавати відповідне лікування, було розподілено 90 доз.

За даними Центру громадського здоров’я, у разі інфікування людини сказом показані негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Але вона ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу чи обслинення. Утім, курс імунізації призначають навіть через кілька місяців після контакту із хворою або ж підозрілою на сказ твариною. Антитіла у людини з’являються тільки на 12–14-й день, а максимальні їхні рівні досягаються лише через 30–40 днів. Імунітет стає дієвим приблизно через два тижні після закінчення курсу вакцинації та залишається таким упродовж року.

Тетяна Кіндюх

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору