Із Міжнародним жіночим днем цьогоріч ситуація не однозначна. Законодавчо це свято досі закріплене у наших календарях. Але 25 лютого дехто вже святкував День української жінки, вважаючи це — альтернативою даті, до витоків якої причетні комуністи.
Що не так з цими святами в Україні, пояснює Інформатор.
У лютому минулого року в ВРУ був зареєстрований законопроєкт №9009 Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят. Серед ініціаторок законопроєкту — депутатка від Прикарпаття Оксана Савчук. Метою законопроєкту було “встановлення українських свят та усунення спадщини колоніального минулого”. Цим документом пропонували скасувати не лише “Міжнародний жіночий день” (8 березня), а і ще два весняні свята — День праці (1 травня) і День перемоги (9 травня).
Водночас парламентарі хотіли ввести нові свята, у тому числі — День української жінки (25 лютого). Цю дату обрали з огляду на дату народження української письменниці Лесі Українки,
На порталі “Дія” було проведено опитування “Чи залишати вихідним 8 березня?”. Його результати були такими:
- за те, щоб залишити вихідним — понад 1,3 мільйона голосів — 61,96%;
- за те, щоб зробити цей день робочим — понад 700 тисяч голосів — 32,88%;
- не змогли визначитись — понад 100 тисяч голосів — 5,15%.
Станом на зараз законопроєкт №9009 перебуває на порядку денному, але від травня минулого року за нього не голосували.
Отож, на сьогодні 8 березня в Україні все ще залишається державним святом. Більше того — мало би бути вихідним. Але, відповідно до Закону Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, цьогоріч цей день офіційно буде робочим.
Нагадаємо, що минулого року Інформатор цікавився у перехожих на вулицях Калуша, як вони ставляться до ймовірних змін у святковому календарі весни. Тоді багато хто говорив, що не святкуватиме, а от ідею святкування Дня української жінки та Дня матері розцінювали більш позитивно.
Цьогоріч подібне опитування ми повторили. Тож, пропонуємо порівняти результати.
Тетяна Кіндюх
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08