Калуш До сайту

Сьогодні — весняне рівнодення: традиції, прикмети і цікаві факти

У день весняного рівнодення наші предки пекли булочки або печиво у формі птахів-жайворонків. Це символізувало повернення птахів із вирію та загалом пробудження весни. Також, кажуть, що цього дня не можна садити вербу, бо цим можна накликати неприємності та відвернути удачу.

Які ще цікаві факти, пов’язані з днем весняного рівнодення, розповідає Інформатор.

У день весняного рівнодення наші предки зустрічали Новий рік та вшановували Ведмеже божество.

Традиції дня

Існувала традиція зранку йти в ліс, нести пироги та вареники, розкладати їх на пеньках та святкувати. Також влаштовували ярмарки, де люди співали, танцювали та брали участь у різноманітних іграх. Господині цього дня роблять печиво у формі жайворонків, а також готують млинці, тому що вони круглої форми і нагадують сонце, пише Chas News.

У давні часи у День весняного рівнодення намагалися дотримуватися певних обмежень. Так, цього дня заборонялося злитися, погано говорити про інших, пліткувати, конфліктувати. Вважалося, що негативні емоції, які відчує людина цього дня, є особливо небезпечними та можуть породити руйнівні енергії. Також у цей день не можна залишати бруд і безлад у домі. Заборонялося відкладати гроші на чорний день.

Предки вірили, що у день весняного рівнодення не можна сваритись або лихословити. Вважалось, якщо провести це свято в конфліктах, людину чекають проблеми протягом всього наступного року. А ще — не прийнято починати нові справи: за давніми віруваннями, вони не будуть успішними.

Цікаві факти про весняне рівнодення

Прикмети на День весняного рівнодення

Нагадаємо, що у  різні роки дата весняного рівнодення коригується. Це може бути 19, 20 або 21 березня. Цього року весняне рівнодення припаде на 20 березня. Сонце цього дня зійде о 05:07 за київським часом та рівно 12 годин перебуватиме над горизонтом і стільки ж — під горизонтом. За народними прикметами, цей день визначає погоду на наступні 40 днів.

Тетяна Кіндюх 

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08