Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

У Карпатах рідкісний птах “охороняє” маршрут на гору Костричу і відлякує туристів | ВІДЕО

Птах напав на туристів

Незвична історія трапилася в районі гори Кострича: великий чорний птах “заблокував” туристам підйом на вершину. Поводився він доволі агресивно, тому відігнати його було непросто.

Про пригоду розповіла коломиянка Ірина Сирвачова, повідомляє Інформатор.

Як йдеться у сюжеті НТК, жінка щовихідних мандрує Карпатами. Їй часто доводилося зустрічати різноманітних диких тварин. Але цього разу у подорожі на гору Кострича їй трапився глушець білодзьобий з роду тетеруків.

Глушець білодзьобий — вид птахів роду тетеруків, який є одним із найбільших птахів Українських Карпат. Маса його тіла може сягати 2,5-6,5 кг, довжина — 60-87 см, а розмах крил — 87-125 см. В Україні живе приблизно 3000 особин цього птаха, в Карпатському біосферному заповіднику — приблизно 300. Включений до Червоної книги України.

“Чоловік, який давно вже нас був проминув, стоїть такий з великими очима. Ми підходимо і я бачу це страховисько. Він чорного кольору, з червоними очима і видавав такі незвичайні звуки. Я вже одного разу зустрічалася з цією птахою. Тоді він просто кидався, біг і дуже агресивно себе поводив. І цей також, виявляється, напав був на цього чоловіка. Чоловік пробіг десь метрів 300-400, тікав від нього”, — розповіла жінка.

Птаха намагалися відігнати, але нічого не виходило. Він добряче затримав мандрівників, але зрештою — дав себе упіймати. Туристи віднесли його вглиб лісу та пішли далі.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору