З настанням теплішої пори року чимало людей відчувають постійну втому, сонливість і млявість. Зі збільшенням світлового дня і кількості сонячного світла переналаштовується і наш біологічний годинник. Це впливає на сон, активність, енергію і настрій.
Як цьому зарадити, розповіли фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, яких цитує Інформатор.
Отож, для того, щоб навесні почуватися краще, потрібно:
- впорядкувати свій сон;
- прислухатися до себе;
- медитувати, вести щоденник, щоб прийняти власні емоції і почуття;
- регулярно займатися фізичною активністю;
- збалансовано харчуватися;
- бути на зв’язку з близькими й тими, хто може вас підтримати.
Для здорової роботи мозку та відновлення енергії необхідний здоровий сон та режим. Спробуйте дотримуватися певного графіка — лягайте спати кожного дня в той самий час. А також не забувайте компенсувати втрачені через повітряну тривогу години необхідного відпочинку, пише РБК-Україна.
Регулярно виходьте на свіже повітря. Насамперед, прогулянка на природі може покращити настрій. А, крім того, сонячних днів навесні стає більше, а ультрафіолет допомагає синтезувати вітамін D.
Дотримуйтеся здорового способу життя. Збалансований раціон та регулярна, навіть незначна фізична активність не тільки поліпшують настрій, а й позитивно впливають на фізичне та психічне здоров’я, адже таким чином організм забезпечений важливими для обміну речовин і здорового функціонування організму вітамінами та мікроелементами.
Вагома складова психічного добробуту — перебувати в соціумі та мати підтримку оточення. Обговорення своїх думок і почуттів з родиною або друзями також допомагають оцінити певну ситуацію з іншого боку. Варто також знайти час для релаксації і не забувати хвалити себе.
Тетяна Кіндюх
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08