Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

На Прикарпатті — період ефективної боротьби з борщівником. Як його знищити?

Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області наголошують:  настав період інтенсивного зростання борщівника Сосновського. А також — період ефективної боротьби з ним. В облдержадміністрації до цього привертають увагу керівників територіальних громад та громадян Прикарпаття.

Пише Інформатор, покликаючись на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.

“Для боротьби з борщівником Сосновського необхідним є об’єднання зусиль та координація дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, установ та організацій, керівників підприємств, господарств різних форм власності та громадян”, — йдеться.

Найбільш доступним і простим методом знищення борщівника є викошування. Його необхідно проводити у кілька прийомів, з інтервалом 3-4 тижні, оскільки пагони рослини активно відростають від кореневої системи після кожного скошування.

Систематичне скошування не дасть рослині змогу зацвісти і утворити насіння. Більш результативною боротьба буде за умов, якщо після скошування відсікти лопатою товсті корені на глибину 8-12 см. Це забезпечує повне знищення рослин.

Не менш ефективним є застосування гербіцидів, яке доцільно проводити навесні на початку вегетаційного періоду, при висоті рослин до 50 см. Проти борщівника рекомендують застосовувати гербіциди суцільної дії гліфосатної групи (використання препаратів на основі ізопропіламінної або калійної солі гліфосату) з додаванням препаратів проти дводольних бур’янів з діючою речовиною (2,4 Д, дікамба, та інших) відповідно до “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”, які можна придбати у торговій мережі спеціалізованих магазинів, в офіційних дистриб’юторів засобів захисту рослин.

Зважаючи на те, що борщівник викликає опіки шкіри, всі роботи щодо його знищення необхідно проводити у захисному одязі і респіраторі або протигазі.

Під час застосування гербіцидів необхідно дотримуватись вимог Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.

До теми: Борщівник Сосновського. Що робити в разі опіку?

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору