Калуш До сайту

Вулиця Правди у Боднарові може отримати нову назву | За яку більше голосів?

У березні Калуська міська рада ініціювала опитування, що стосується перейменування вулиці Правди у Боднарові. Серед варіантів майбутніх назв — вул. Василя Дрогомирецького та вул. Розалії Шуляр. Сьогодні, 6 травня, вже відомо про результати опитування.

Пише Інформатор.

Пропозиція перейменувати вулицю Правди на вулицю Василя Дрогомирецького належить його батькові, який звернувся із відповідною заявою до міського голови. А ініціатива змінити назву на вулицю Розалії Шуляр — колективу КЗ “Музейно-виставковий центр КМР”, який звернувся до міського голови з відповідним клопотанням.

Отже, в опитуванні взяли участь 54 учасники. 66,7% (36 людей) з них проголосували за зміну назви вулиці на Василя Дрогомирецького, а 33,3% (18 людей) — на Розалії Шуляр.

Довідково:

Василь Дрогомирецький

Дрогомирецький Василь Миколайович народився 8 травня 1994 року в селі Боднарів, Калуського району, Івано-Франківської області. Навчався в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на факультеті фізичного виховання та спорту. З 2015 року ніс службу в Національній поліції України у місті Івано-Франківськ. Уже з 2022 року Василь продовжив службу у спецпідрозділі корпусу оперативно-раптової дії (КОРД) ГУНП в Закарпатській області, зі званням старший лейтенант.

Практично з перших днів повномасштабного вторгнення Василь Дрогомирецький, з позивним “Єнот”, без каплі вагань та страху, став на захист Батьківщини у складі зведеного підрозділу Національної поліції України “Сафарі”. У березні 2022 року, коли під Києвом точилися запеклі бої за нашу столицю, саме полк “Сафарі” одним з перших заходив у Бучу та Ірпінь, звільняючи наші міста, та бачили усе звірство, яке по собі залишили окупанти. Надалі проводили оборону м. Суми, виконували бойові завдання в Харкові у населених пунктах Грасі, Петрівка, Ковалі, та у Запоріжжі вели підготовку для звільнення населеного пункту Оріхово.

У бою за волю свого народу Василь Дрогомирецький загинув в ніч на 22 травня 2022 року в місті Вільноандріївка, Запорізької області внаслідок потужного ракетного обстрілу по місцю дислокації полку “Сафарі”.

За мужність і самовідданість дій, виявлених у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, за вірність присязі Василь Дрогомирецький нагороджений: бойовим орденом полку спеціального призначення “Сафарі” НПУ “За Мужність” та Орденом “За Мужність” ІІІ ступеня.

Ужгородська міська рада перейменувала вулицю Олександра Можайського в Ужгороді на вулицю Василя Дрогомирецького, Івано-Франківська міська рада присвоїла Дрогомирецькому Василю звання “Почесний Громадянин міста Івано-Франківська”, рішенням Калуської міської ради захисникові присвоєне звання “почесного громадянина Калуської міської територіальної громади” (посмертно).

Розалія Шуляр

Розалія Петрівна Шуляр “Калина” (1914 – 1946 рр.) – підпільниця ОУН,  референт Українського Червоного Хреста Галицького району з 1945 до 1946 рр., якій Михайло Дяченко присвятив оповідання “Калина”.

На жаль, про життя та діяльність Розалії відомо дуже мало інформації. Точні дати народження “Калини” та її сестер ми не знаємо, бо метричні книги Боднарова спалила радянська артилерія 26.07.1944 разом із церквою. Відомо, що родинно Розалія була пов’язана з Михайлом Дяченком (“Гомін”, “Марко Боєслав” (1910 – 1952 рр.) – воїн, референт пропаганди ОУН-УПА, редактор багатьох повстанських журналів, поет). Родовід по матері відомий з метричних книг с. Боднарів, але батько ймовірно був із сусіднього с. Майдан. “Калина” (Розалія Шуляр) входила до структури Організації українських націоналістів, була медсестрою в курені Івана Гонти “Гамалії” до його смерті. У 1946 р. вона, щоб не видати таємниці підпілля, кинулася в криницю.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08