Коломия До сайту

Послуга “Муніципальна няня”: що це, навіщо і як оформити | ПОЯСНЕННЯ

Повномасштабне вторгнення показало багато потреб людей, які раніше вважалися не надто актуальними. Наприклад, люди, які отримали статус ВПО потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються. Тому в Уряді прийняли важливе рішення, яке стосується послуги “муніципальна няня”.

Розповідає Інформатор Калуш, покликаючись на Інформатор Україна.

На Урядовому порталі розповіли, що відповідно до оновленої постанови, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга “муніципальна няня”.

Йдеться про:

Важлива зміна стосувалась саме права на послугу “муніципальна няня” для тих внутрішньо переміщених осіб та осіб, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти.

“Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей — до отримання належного догляду і розвитку. Це один з аспектів, передбачених планом Мінсоцполітики в межах виконання Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська”, – написали вони.

Орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” у 2024 році відповідно до постанови Уряду № 68 складає 7 100 гривень.

Дія постанови поширюється на час дії воєнного стану та протягом трьох місяців, після його припинення чи скасування.

Щоб скористатися урядовою послугою “Муніципальна няня”, для початку потрібно самостійно знайти няню, яка доглядатиме за дитиною й укласти з нею у письмовій формі договір.

У ньому необхідно зазначити:

Протягом місяця після підписання договору з нянею, батькам необхідно звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання і надати відповідні документи.

А саме:

Документи розглядають протягом десяти робочих днів. Про рішення погодити компенсацію або відмовити повідомляють протягом трьох робочих днів після його ухвалення.

Остап Микитюк

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08