Інформатор Калуш

ДОЛИНА

У Долині люди не дали зрізати дерева у сквері та вимагають не пускати на цю територію бізнес | РЕПОРТАЖ

У Долині люди не дали зрізати дерева у сквері

В одному зі скверів у Долині намагались зрізати кілька дерев. Офіційне пояснення — бо сухі та аварійні. Проте, мешканці прилеглих будинків запевняють, що це не так, і припускають, що територію насправді готують під встановлення торгових кіосків.

На місці Інформатор поспілкувався з місцевими мешканцями, яких зібралося близько двадцяти.

Ситуація, розповідають вони, виникла вранці у вівторок. Саме в цей час містом рухався траурний кортеж із загиблим на війні Героєм. Громада вийшла віддати воїну шану. Щойно колона проїхала — почувся звук бензопили.

“Я побачила, що у сквері зібралися різати дерева і кинулася туди, — розповідає одна із жінок. — На ходу кричала, щоб зупинилися. А тоді почала з’ясовувати, хто дав право різати дерева”.

За її словами, чоловік із бензопилою запевнив, що має дозвіл від міської ради і акти про те, що шість дерев підлягають зрізці через їхній аварійний стан. Але самих документів не показав.

Люди тим часом почали зідзвонюватись та сходитись на місце. Тож, щоб не провокувати конфлікт, працівники, які мали виконати роботи, зібрались і поїхали геть.

Кілька років тому, розповідають мешканці прилеглих будинків, вони пропонували, щоб у сквері облаштували дитячий майданчик. Адже діти гуляють у “голому” дворі. Подавали відповідний проєкт на Бюджет участі, але голосів тоді забракло і проєкт не переміг.

“З початком повномасштабної війни ми вирішили, що зараз не на часі вимагати реалізації такого проєкту, тому залишили все як є. Але після війни ми до цього питання повернемося, адже поруч — жодного дитячого майданчика, тоді як торгових центрів і магазинів довкола дуже багато”, — розповідають у Долині.

Багато, кажуть люди, довкола і вільних приміщень, які можна орендувати та провадити підприємницьку діяльність, але зараз деякі підприємці хочуть ставити нові “будки”. При цьому залишається невизначеним, де будуть паркуватися автівки не лише потенційних покупців, а і, наприклад, тих, хто привозитиме у відповідні заклади товар.

Припущення про нові МАФи — невипадкове. Як з’ясувалося, йдеться про сквер на розі вулиці Грушевського та майдану Січових Стрільців. У серпні цього року на сесії міської ради було затверджено проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки, площею 0,10 га. Мета — встановлення земельного сервітуту на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Рішення депутатів уже тоді збурило громадськість міста, адже сквер знаходиться якраз за будинком, перед вікнами якого вже красується один скандальний МАФ.

Одна з активісток, Вікторія, розповідає, що громада після серпневого рішення одразу подала звернення у міську раду, задокументувавши таким чином, свою категоричну незгоду з ним. У відповідь нещодавно отримали письмову обіцянку, що на наступній сесії буде винесено на розгляд депутатів проєкт про скасування попереднього рішення.

“Але, як бачимо, сесій ніхто не чекає, а починають дерева різати”, — каже долинянка.

Щодо дерев, то люди запевняють: з деяких із них зараз вже опало повністю листя, але загалом вони не аварійні — влітку зеленіли і виглядали цілком здоровими. І це, попри те, що два роки тому їх “кронували” так, що шансів вижити у рослин залишалося дуже мало. Були одні стовбури, кажуть мешканці. Водночас люди показують і кілька пнів, які залишилися після однієї з подібних “акцій із озеленення”.

Що роботи зі зрізування дерев намагались виконати працівники КП “Комунгосп” в коментарі Інформатору підтвердив директор цього підприємства Володимир Бойків. Він каже: у комунальників є на те дозвільні документи і зрізати там мають шість аварійних дерев. Проте, конфліктувати з мешканцями — не будуть: у вівторок роботи не були виконали і наразі відряджати туди бригаду ще раз не планують.

“Якщо люди проти, то ми собі не дозволяємо йти на конфлікти. До вирішення питання і знаходження якогось порозуміння, дерева у сквері зрізати не будемо”, — запевнив комунальник.

До слова, у сквері загалом зараз росте близько двох десятків дерев. Які з них визнані комісією аварійними візуально зрозуміти неможливо, адже жодне дерево, яке підлягає зрізці, поки що не промарковано.

Тетяна Кіндюх

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору