Тепла осіння погода цьогоріч особливо сприятлива для збору грибів. Незважаючи на те, що календарна осінь добігає завершення, любителі тихого полювання продовжують збирати гриби.
Пише Інформатор.
У неділю, 17 листопада, житель села Князівського на Рожнятівщині Михайло Кулик знайшов два білі гриба. У розмові чоловік повідомив, що недільного дня вирішив пройтися “дідівськими стежками” на околиці села. Каже, часто буває у лісі, фотографує природу і набирається від неї сил.
“Люди вважають, що пізньої осені до корзини можна покласти хіба опеньки, маслюки чи гливи, але це не так, — каже пан Михайло. — Жителі місцевості, зокрема сіл Іванівка, Лецівка, Дубшара часто зустрічають білих красенів-боровиків у наших лісах. Саме білі гриби вважаються найціннішими з усіх їстівних та й страви з них особливо смакують на Святвечір”.
До слова, минулого року, розповідає Михайло Кулик, він знайшов три штуки білих грибів навіть у грудні.
Незакритий сезон — і в інших лісах Калущини. Наприклад, у Грабівці Новицької громади також вчора один із чоловіків знайшов чимало грибів. Серед них — три білі та кількадесят глив і моховиків. У коментарі Інформатору автор світлини зазначив, що білих уже не дуже багато, а от за гливами чи зимовими опеньками ще можна йти:
“Чесно кажучи, гриби відходять, вже досить трудові. Молодих мало, треба добре находитись, щоб назбирати. Грибників в лісі вже немає. Істинні поціновувачі тихого полювання сезон ще не закривають, адже ще можна збирати гливи і зимові опеньки”.
Нагадаємо, що раніше ми писали, про білого, вагою 1,9 кг, якого знайшли наприкінці жовтня в одному з калуських лісів.
У лісах Прикарпаття є гриби, які збирати не варто, навіть якщо вони їстівні
Білий чи “польський”? Просте питання розпалило дискусію у соцмережі
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08