Сьогодні, у День Гідності та Свободи, біля пам’ятника Шухевичу у Калуші відбулася історична година пам’яті, присвячена героїчним подіям Євромайдану та подвигу його учасників.
Ділиться Інформатор.
Сьогодні, 21 листопада, біля пам’ятника Роману Шухевичу у Калуші відбулася історична година “Пам’яті загиблих учасників Євромайдану”. Захід присвячено Дню Гідності та Свободи, який відзначається в Україні на державному рівні щороку з 2014 року. Цьогоріч ми відзначаємо 11-ту річницю Євромайдану та 20-ту річницю Помаранчевої революції.
Під час історичної години біля пам’ятника Роману Шухевичу у Калуші звучали слова пам’яті та вдячності загиблим героям Майдану. Присутні вшанували їх хвилиною мовчання та поклали квіти.
Події Революції Гідності та Помаранчевої революції назавжди змінили хід української історії. Це – боротьба, що триває і сьогодні. Українці відстоюють ідеали свободи та державної незалежності вже на полях війни, згуртувавшись навколо національних цінностей і демократичних прагнень.
День Гідності та Свободи встановлено Указом Президента від 13 листопада 2014 року “з метою збереження і донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які в 2004-му та 2013-2014 роках стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод”.
Події Помаранчевої революції у 2004 році та Революції Гідності 2013-2014 років стали поворотними моментами для української державності. Саме 21 листопада 2004 року українці вийшли на майдани, вимагаючи чесних виборів і справедливості. Через дев’ять років – у 2013-му – громадяни знову піднялися на протест, щоб відстояти право України на європейське майбутнє. Революція Гідності стала символом єднання, боротьби за людську гідність і свободу, закарбувавши у свідомості українців рефрен: “Разом нас багато, нас не подолати“.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08