Схожих на шакалів тварин загалом було четверо. Одного з хижаків застрелили, решта — втекли. Також сьогодні в іншому лісі на Калущині мисливці добули вовка — першого відколи дозволили заходи з регулювання чисельності хижаків.
Інформатор з’ясував ексклюзивні подробиці.
На Калущині, поблизу села Новиця, застрелили шакала — інформація такого змісту сьогодні надвечір розгулялася по деяких телеграм-каналах. Звідки вона взялася — невідомо.
У Новицькій територіальній громаді, куди Інформатор зателефонував найперше, спершу подумали, що це якийсь фейк.
“Кілька днів тому в громаді справді проводили планові заходи щодо відстрілу лисиць, але про шакалів я нічого не чув і не знаю”, — прокоментував голова громади Богдан Дадяк.
Проте, вже за кілька хвилин посадовець перетелефонував та повідомив, що мисливці підтвердили йому інформацію про вбитого хижака, який справді був схожий на шакала.
“Група працювала у неділю. Але чи то справді шакал, однозначно сказати не можна — відправили на дослідження”, — уточнив голова Новицької громади.
Він також додав, що від місцевих мешканців жодних даних про те, що в довколишніх лісах є вовки або шакали, до цього часу не було. Натомість люди частенько скаржаться на лисиць, яких тут справді розвелося дуже багато.
Голова Калуської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Василь Гринів розповів більше подробиць. Каже, що й сам не певен на сто відсотків, що це шакал.
“Там було чотири хижаки. Два з них — більш сірого кольору, а два, які візуально здалися трохи меншими, мали більш такий жовтіший окрас. Одного з цих двох менших мої хлопці й добули. Декому з них свого часу доводилося бачити шакалів у дикій природі, тому вони впевнені, що це і є цей хижак. Хоча вовк до трьох років теж може мати таку рудувату чи сіро-коричневу шерсть, то вже у старшому віці він спочатку стає світло-сірим, а після п’яти років — темно-сірим”, — коментує мисливець із багаторічним досвідом.
Вбитий мисливцями хижак, який схожий на шакала
Головною відмінністю вовка і шакала є ставлення до людей. Вовки — бояться і стороняться, шакали — почуваються більш впевнено та навіть можуть оселятися неподалік сіл. Вовки — “чистокровні” хижаки, а шакали вважаються всеїдними: можуть харчуватися рослинністю та полювати за здобиччю. Шакали споживають як ягоди та рослини, так і птахів і їхні яйця, зайців тощо. Не гребують вони також падаллю та залишками покинутої їжі.
“Для нашого регіону шакали не є типовими мешканцями. Проте, зважаючи на військові дії, цілком можна допустити, що деякі ці особини могли мігрувати і прийти у наші ліси. Якщо вони тут розмножаться так, як вовки, то це буде біда. Адже ці тварини можуть загризти не лише дичину в лісі, а і домашніх собак, котів, кіз… Їхня безстрашність щодо людей також може нести загрозу”, — додає Василь Гринів.
Він також розповів, що буквально сьогодні у лісі між селом Болохів Верхнянської громади та Велика Тур’я Долинської громади мисливці під час планового заходу з регулювання чисельності хижаків застрелили вовка. Це — перший представник цієї породи хижаків відколи дозволили відстріл (до цього часу вдавалося добути лише лисиць). Що це справді вовк — мисливці сумніву не мають.
Нагадуємо, на Прикарпатті вперше з початку війни дозволили відстріл лисиць та вовків через загрозу сказу.
Читайте також — Кількість лисиць у Долинській громаді у 3,5 рази перевищує норму
Головне фото — ілюстративне
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08