Із січня МСЕКи зникнуть, їх замінять 65 експертних команд в Івано-Франківській області.
Про це йдеться у сюжеті Єдиних нових, передає Інформатор.
Офіційно – медико-соціальні експертні комісії мають зникнути в Україні 27 грудня. А доти всі працюють в штатному режимі. Тож, МСЕКи в Івано-Франківську сьогодні нагадують київське метро в годину пік. В коридорах не проштовхнутися, всі на нервах… Кожен намагається так би мовити вскочити в останній вагон.
Голова Івано-Франківської міжрайонної МСЕК Леонід Білоус каже:
“До повномасштабної війни пенсіонерів тут не було. Їм просто не було що тут робити, бо пенсія за віком завжди вища, аніж пенсія по інвалідності. А коли держава своїми законними і підзаконними актами встановила, що інвалід має право з фронту забрати людину для опіки над собою і має право ту людину вивезти за кордон, то це привело до такого буму”.
Нині замість 15-18 чоловік тут приймають 25-30 на день. Побільшало майже втричі і звернень від хворих на онкологію щитовидної залози і сам голова припускає: чимало з них фіктивні…
Голови МСЕК кажуть, що до кінця грудня близько 3000 справ пацієнтів залишаться нерозглянутими, тому їх уже почали передавати у медзаклади.
Функції МСЕК із нового року на себе переберуть експертні команди. Працюватимуть вони на базі лікарень. Їх кількість та склад у регіонах вже сформували. Зокрема, в Івано-Франківській області це 13 визначених закладів, повідомила директорка департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА Олександра Бойчук.
“На базі цих закладів створюються експертні команди, куди входить три лікарі. Кожна команда за певним напрямком. Всього буде 65 комісій”, — пояснила вона.
Однією з новацій системи буде диджиталізація процесу. Стоси паперів, якими нині завалені МСЕКи, зникнуть. Всі документи будуть зберігатися в окремій електронній системі… Туди будуть внесені всі документи, які МСЕК не встигне розглянути до своєї ліквідації.
Нова система має зробити процес встановлення чи підтвердження інвалідності простішим та доступнішим, кажуть експерти. А головне — прозорим.
“Прізвища лікарів, які будуть займатися оцінюванням стану функціонування особи, будуть внесені в єдину електронну систему. Це лікарі, які не будуть мати сталих команд, це лікарі, які будуть постійно змінюватися, вони навіть не будуть знати дня розгляду пацієнта”, — запевняє Олександра Бойчук.
Експертка МОЗ з напрямку медико-соціальної експертизи Інна Борисова додає: з 1 січня право на направлення, огляд надано лікуючим лікарям. Тобто не потрібно буде без потреби завіряти документи ЛКК.
“Оті корупційні ризики, які були із МСЕКами, вони стосувалися і ґрунтувалися саме на оцих прокладках, тому оцей момент ЛКК прибраний”, — запевняє вона.
Направлятимуть пацієнта на встановлення інвалідності не лише лікарі державних медзакладів, але і приватних. А ще люди більше не будуть прив’язані до конкретної клініки, а зможуть вибирати.
Реформа передбачає і створення центру для оскарження рішень, де будуть моніторити якість роботи експертних команд.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08