Калуш До сайту

У Калуші засудили чоловіка за злочини, скоєні понад шість років тому. Він назвав справу сфабрикованою

Потерпіла у справі померла через два роки після скоєння злочину, так і не дочекавшись справедливого покарання для її кривдника. Обвинувачений тим часом не визнавав своєї вини та заявляв у суді, що справу проти нього сфабрикували. 

Деталі справи розповідає Інформатор.

Калуський міськрайонний суд днями оголосив вирок чоловікові, який до цього уже мав кілька судимостей на території України. У його біографії є факти крадіжок, незаконне поводження без мети збуту з наркотичними засобами і навіть умисне вбивство. За останнім фактом у березні цього року Івано-Франківським міським судом його було засуджено до покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Тим часом у грудні цього року в Калуші його засудили за іншою статтею Кримінального кодексу України — ч. 3 ст. 185. Йдеться про крадіжку, поєднану з проникненням у житло.

Згідно з матеріалами справи, 26 грудня 2017 року опівдні зловмисник, підібравши ключі, проник у чужу квартиру, з якої таємно виніс два ноутбуки та дорогоцінності на загальну суму 12 175,23 гривень. У лютому 2018 року, скориставшись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, він близько 11:00 таким самим способом зайшов в іншу квартиру та таємно викрав звідти гроші та коштовності на загальну суму 33 156,86 гривень.

Жінка, яка була однією з потерпілих у другому пограбуванні, померла у вересні 2020 року.

У судовому засіданні в Калуші засуджений за інші злочини чоловік зазначив, що вини своєї не визнає. Вказав, що давати пояснення він не може за станом здоров’я, однак підтверджуючих документів суду не надав. Оскільки обвинувачений вже неодноразово зривав судові засідання, посилаючись на свій стан здоров’я, суд це розціним як затягування розгляду справи та відмову від давання показань.

“У судових дебатах обвинувачений зазначив, що він не має відношення до даних крадіжок. Вказав, що сережку йому підкинув під шафу працівник поліції під час проведення обшуку. Вказав, що неможливо, щоб кільце з буквою…, було вилучено в його помешканні під час проведення обшуку. Заявив, що справа проти нього сфабрикова, всі докази є недопустимими”, — йдеться у вироку суду.

Далі вказано, що попри це, його вина у вчиненні кримінального правопорушення доводиться показами потерпілих, свідків, які допитані в судовому засіданні.

Зокрема, допитаний в залі суду свідок вказав, що в кінці грудня 2017 року за вказівкою оперативного чергового, а також керівництва відділу, він виїхав за адресою, де сталася крадіжка. Приїхав туди з оперативним працівником. Також на місце події прибула і слідчо-оперативна група.

“При приїзді вони поспілкувались із власниками помешкання. За дорученням слідчого вони проводили обхід помешкань, проводили опитування сусідів та свідків. Зайшли в квартиру, яка розташована навпроти квартири, де сталась крадіжка. Над 79 квартирою була встановлена камера відеоспостереження, житель квартири підтвердив, що це його камера і слідчим був вилучений запис з вказаної камери. На записі вони побачили особу, якого впізнали, оскільки він раніше проходив по кримінальному провадженню по крадіжці мобільного телефону з кафе “Майдан”. На записі було видно, як ця особа в одній з рук тримала рукавиці, підходила до квартири й розглядала замки. Вони встановили період вчинення злочину — з 11 годин до 15 години і за той період переглядали запис. Запис переглядався у свідка — сусіда потерпілого”, — вказано у матеріалах справи.

Працівник сектору кримінального розшуку в суді пояснив, що в 2017 році відбувся ряд квартирних крадіжок та підтвердив попередні слова колеги.

Також свідчила жінка, яка пояснила, що була знайомою з обвинуваченим, але знала його під іншим іменем. Одного разу вона навіть їздила з цим чоловіком по ломбардах, бо він попросив її здати деякі золоті речі. І хоча через низьку ціну вони цього так і не зробили, факт такий був.

Після обшуку, повідомила жінка, їй пред’являли для впізнання обвинуваченого, і вона його впізнала.

Дослідивши низку документів, протоколів, висновків експертів та відеозаписів, суд дійшов висновку, що вина обвинуваченого доведена. Обставин, які пом’якшують чи обтяжують покарання, не було.

“Щодо особи обвинуваченого, то суд враховує його вік, стан здоров’я, а також те, що він на обліку в психіатра та нарколога не перебуває, раніше притягувався до кримінальної відповідальності за корисливі злочини, однак належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став і знову вчинив зазначене кримінальне правопорушення. Невизнання вини обвинуваченими суд розцінює критично, як спосіб захисту від пред’явленого обвинувачення і визнає таким, що спрямоване на ухилення від кримінальної відповідальності, передбаченої діючим кримінальним законодавством за вчинення тяжкого кримінального правопорушення (злочину), та вважає спробою обвинуваченого ухилитись від суворої відповідальності, передбаченої діючим кримінальним законодавством”, — вказано у вирку.

У підсумку було ухвалено визнати підсудного винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України, та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки 6 місяців.

На підставі ч. 4 ст. 70 КК України, шляхом часткового складання покарань, визначених даним вироком суду та вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 26.03.2024 визначено остаточне покарання за сукупністю злочинів у виді позбавлення волі на строк 10 років 6 місяців.

У строк відбуття покарання йому зарахують частково відбуте покарання у вигляді позбавлення волі за попереднім вироком суду, тобто початок строку відбуття покарання йому рахують з 24 вересня 2021 року.  Також в цей строк відбуття йому зарахують перебування під вартою з 29 січня 2021 року до 5 квітня того ж року.

З засудженого ще стягнуть 16 424,50 грн витрат за проведення експертиз. А цивільний позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди залишено без розгляду. До власників повернуться лише деякі коштовності та інші речі, що були віднайдені у результаті слідства.

Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області шляхом подання апеляції протягом 30 діб з часу проголошення. Цей термін ще не сплив.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08