Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

На третій рік повномасштабного вторгнення у Долині продають пиво, імпортером якого є росія

У одному із магазинів Долини покупцем було знайдено пиво, імпортером якого є російська федерація. Маркування вказує на те, що це свіжовиготовлене пиво. Тому на третій рік повномасштабної війни росії проти України на Прикарпатті продають алкоголь, імпортером якого є росія. Що робити у випадку виявлення таких фактів Інформатору розповіли у Держпродспоживслужбі.

Ділиться Інформатор.

Чи справді у Долині продають товар, імпортером якого є росія?

Місцевий мешканець Іван Фесинець знайшов пиво марки “Frankfurter”, у магазині, що знаходиться у Долині на проспекті Незалежності 8А. Даний товар відповідно до маркування імпортується росією. Відповідний допис опублікував на своїй сторінці, де обурився, що після нещодавньої ракетної атаки по Івано-Франківщині, у Долині можна придбати “незаконне” пиво:

“Хто не може оговтатись від вчорашньої атаки рф по Україні, може купити в Долині пива, яке нам люб’язно імпортує та ж недофедерація. Магазин навпроти адміністрації, колись звався могорич. PS. Куплено заради чеку”

Опис на бляшанці пива надруковано російською мовою. Хоча виробником зазначено Німеччину, але імпортером зазначено столицю росії — Москву. Дата виготовлення — 5 квітня 2024 року, тобто вона вироблена на 3 рік повномасштабного вторгнення. Яким шляхом це пиво потрапило до Долини – невідомо.

У коментарі Інформатору, Іван Фесинець повідомив, що нарахував близько 20 банок пива цього виробника у магазині:

“Привіт. Банок 20 на полиці”
Дещо згодом мешканець Долина надав фотопідтвердження продажу даного пива:

Що робити, коли споживач помітив російський товар на полиці?

В управлінні Держпродспоживслужби у Калуському районі повідомили порядок дій у випадку виявлення російських слід у товарах, що розміщені на полицях магазині:

“У такому випадку споживач повинен звернутися із заявою до Держпродспоживслужби і з підтверджуючими матеріалами – чеком, який підтверджує купівлю та бажано із реквізитами магазину. Адже згідно Закону України “Про захист прав споживачів” у кожному закладі торгівлі має бути куточок споживача. Люди може підійти та вільно сфотографувати свідоцтво про підприємницьку діяльність чи будь-які реквізити, щоб розуміти, хто є підприємцем. Із заявою звертається у Держпродспоживслужбу у Долині або до Франківська. Відповідно у ній викладає усі факти невідповідності. Чи це невідповідність по якості чи маркуванню, як у даному випадку”.

Якщо коротко то алгоритм дій наступний: 

  1. Слід написати заяву, де необхідно викласти усі факти не відповідності.
  2. За можливості сфотографувати ліцензію на підприємницьку діяльність, що повинна міститися у куточку споживача.
  3. Із заявою та підтверджуючими матеріалами – чеком, фотографіями товару чи товаром необхідно звернутися до Держпродспоживслужби за місцем проживання або ж у обласний центр. Також можна звернутися до правоохоронних органів, які спільно із фахівцями Держпродспоживслужби будуть здійснювати перевірку.
  4. Відповідно до заяви від суб’єкту господарювання або скарги споживача, Держпродспоживслужба може ініціювати позаплановий захід з контролю у сфері безпечності харчових продуктів.

Фахівці додають, що у військовий час на планові перевірки накладено мораторій. Перевірки у сфері безпеки харчових продуктів здійснюються виключно по заяві суб’єкту господарювання або по скарзі, або по лабораторних невідповідностях. Під час даної перевірки буде здійнено перевірку документів, походження продукту. Якщо продавець не може надати документів на дану продукцію, тоді її вилучають, знімають із реалізації та продавець повинен її утилізувати:

“Якщо продавець не може надати документів на дану продукцію, не може пояснити її походження, то ця продукція вилучається, знімається із реалізація і продавець зобов’язаний її утилізувати і надати документи”.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору