Кутя, вареники з маком, голубці з тертої картоплі… До вечері напередодні Різдва українські господині завжди готують пісні страви, але навіть те, що вважається традиційним, насправді дуже суттєво відрізняються не лише у різних регіонах, а і в межах одного району.
Інформатор зібрав невелику добірку автентичних рецептів Калущини. На Святвечір закусочні салати подають переважно з овочів та без додавання майонезу. Такі салати не повинні містити м’ясних інгредієнтів або яєць, а також мають бути відсутні молочні продукти.
Рецепт №1: салат з буряка та горіхів
(рецепт із Рожнятівщини)
Інгредієнти:
- 3-4 шт. червоного буряка (краще брати середнього розміру)
- 1 штука синьої цибулі
- 150 грам волоських горіхів
- 2 столові ложки олії
- мелений чорний перець та сіль до смаку
Приготування:
Буряк добре помити, посушити і полити олією. Тоді обмотати фольгою та запекти у духовці 40-50 хвилин при температурі 200 градусів. Готовність буряка можна перевіряти виделкою. Холодний очищений буряк натираємо на грубій терці, а часник тремо на дрібній. Синю цибулю нарізаємо півкружельцями. Волоський горіх треба перед тим трохи підсушити у добре розігрітій духовці, дати охолонути. Змішуємо разом складники салату, заправляємо олією та додаємо перець і сіль до смаку.
Рецепт №2: салат із цибулі
(рецепт із Довгого Войнилова)
Ви будете здивовані спочатку складовими цієї страви, а потім і її смаком!
Інгредієнти:
- 5-6 цибулин (кількість може бути довільною)
- 1-2 ст. ложки оцту
- сіль
- ллянна олія
Приготування:
Секрет приготування цієї цибульки, яка чудово пасує до пісного столу, — у її приготуванні. Починати можна з самого ранку, бо рецепт, хоч і простий, але потребує кількагодинної витримки.
Цибулю очистити від лушпиння та порізати напівкільцями якомога тонше. Посолити та скропити оцтом. А далі відкласти у тепле місце. Ідеально, якщо у вас ще збереглася піч у хаті чи брайтура біля кухні… Більш вірогідно, що немає, тому можна покласти миску з цибулею поближче до плити, на якій щось готуєте або навіть на батарею. Тепло “розморить” цибулю і вона не лише стане м’якшою, а і віддасть усю гіркоту. Можна ще їй трошки допомогти, помнувши рукою.
Після хоча б 2-3 годин настоювання у теплі, цибулю можна буде приправити та споживати. Для заправки ідеально підійде лляна олія. Її треба налити доволі щедро, щоб можна було потім вмокати хліб. Ця страва ідеально смакує з відвареною картоплею.
Нагадаємо, що кутю на Калущині теж готують по-різному. З автентичними рецептами можна ознайомитися тут. Також Інформатор уже встиг поділитися з вами рецептами пісних голубців, серед яких є голубці з тертої картоплі. У ще одній добірці були рецепти дуже смачних перших страв: горохової юшки з печеними “горошками” та рідких грибів із пшоном та квашеною капустою.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08