Під час судового засідання обвинувачена визнала свою провину, розкаялась у вчиненому і попросила вибачення, зазначивши, що дуже шкодує про свої дії. Зокрема, вона пояснила, що вранці 21 жовтня 2022 року, близько 7 години, на автомобілі “Volkswagen Tiguan” вона вирушила з міста Болехова до Івано-Франківська. Рухалася з увімкненим ближнім освітленням фар через похмуру погоду. Коли вона їхала автодорогою в селищі Брошнів-Осада, на ділянці дороги, де сталася дорожньо-транспортна пригода, яка не була освітлена, вона побачила попереджувальний знак (фігуру хлопчика) на пішохідному переході і потилицю людини. Після цього вона відчула удар і зупинилася, а потім з’їхала на узбіччя. Вийшовши з автомобіля, побачила потерпілого, який лежав на лівому боці.
Водійка сама викликала швидку допомогу та поліцію. Незабаром вона помітила велосипед, який відлетів від удару в бік. Обвинувачена не змогла точно згадати, чи зменшувала вона швидкість перед пішохідним переходом.
В матеріалах справи вказано також, що вже з перших днів після інциденту вона висловила намір відшкодувати потерпілому завдані збитки. Для цього її син зустрівся з родиною потерпілого, яка оцінила моральну та матеріальну шкоду на суму 7500 доларів США.
Обвинувачена визнала цю суму занадто великою, але запевнила, що зобов’язується відшкодувати завдані збитки, як це встановить суд. Вона також вказала на завищеність судових витрат на правничу допомогу, які були заявлені в сумі 38 000 грн.
За результатами судово-медичної експертизи було встановлено, що потерпілий отримав тяжкі травми. Він зазнав закритої травми грудної клітки з переломами декількох ребер, правобічного гематораксу, травм тазу з переломом клубової кістки, черепно-мозкової травми зі струсом головного мозку, а також синців та саден. Травми відносяться до середнього ступеня тяжкості і спричинили тривалий розлад здоров’я, хоча не загрожували життю на момент їх отримання.
Заслухавши всі докази, суд прийшов до висновку, що вина обвинуваченої в скоєнні кримінального правопорушення доведена і підтверджена зібраними доказами. Було враховано, що правопорушення вчинено з необережності, є стійкі соціальні зв’язки, на утриманні в жінки знаходиться син, відсутні медичні проблеми і є позитивна характеристика за місцем проживання та відсутність попередніх правопорушень. Обставини, що пом’якшують покарання: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та добровільне відшкодування 50 000 грн моральної шкоди.
Щодо матеріальної шкоди, суд дійшов висновку, що вона підлягає задоволенню частково, оскільки витрати, пов’язані із лікуванням травм, що стали наслідком ДТП, підлягають відшкодуванню. Підтвердженням є висновок судово-медичної експертизи, згідно з яким потерпілий має ряд захворювань, однак суд не знайшов доказів, що ці хвороби виникли внаслідок травм, отриманих у ДТП.
Згідно з цим, суд задовольнив вимоги про відшкодування витрат на лікування травм (ліки, знеболюючі препарати, витрати на транспорт, засоби гігієни тощо) на суму 10 527 грн 97 коп. В іншій частині позову (зокрема, щодо витрат на лікування, не пов’язаного з травмами) — відмовив.
Таким чином, судом було призначено жінці покарання у вигляді штрафу: 51 000 грн без позбавлення права керувати транспортними засобами; 30 000 грн як відшкодування моральної шкоди та 10 527,97 грн — матеріальної, а також судові витрати на правову допомогу у сумі 15 000 грн.