За перший місяць року вогнеборці вже 22 рази виїжджали на гасіння пожеж, які виникали через спалювання сухої трави. За аналогічний період минулого року таких випадків у Калуському районі було майже втричі менше.
Пише Інформатор.
Про це повідомила начальниця сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Христина Перцович.
За її даними, кількість пожеж в екосистемах зросла в межах усієї області. За січень цього року рятувальники ліквідували 68 загорянь в екосистемах на площі близько двох гектарів, у тому числі — одну пожежу чагарників та лісової підстилки в селі Новоселиця Вигодської територіальної громади.
Найбільша кількість пожеж, каже речниця, в екосистемах виникла в Івано-Франківському (26 пожеж проти 12 в минулому році), Калуському (22 пожежі проти 8-ми в минулому році), Надвірнянському (14 пожеж проти 3) та Косівському (3 пожежі, торік не було) районах. Для ліквідації цих пожеж було залучено 154 рятувальники та 40 одиниць техніки.
“Кожен виїзд — це значні витрати державних коштів, які можна спрямувати у більш потрібне русло, аніж ліквідовувати наслідки чиєїсь недбалості”, — зазначила Христина Перцович.
Вона нагадала також, що спалювання сухої трави, листя і бур’янів загрожує довкіллю та здоров’ю людей.
“Навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї чи городі може перекинутися на траву, а звідти – на торфовища, ліси чи будинки. І за кілька хвилин можуть спалахнути цілі гектари, ситуація може вийти з-під людського контролю, враховуючи сильні пориви вітру. Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З сухою травою знищуються комахи, насіння і коріння рослин, а родючий грунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років”, — акцентувала вона.
Також у повітря потрапляє велика кількість шкідливих речовин.
Речниця зазначила, що за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.
Двох паліїв у цьому році вже притягнуто до адміністративної відповідальності.
Раніше йшлося, що в Тяпче люди самотужки погасили пожежу.
ФОТО з архіву
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08