Калуш До сайту

Кількість пожеж в екосистемах на Калущині цьогоріч б’є рекорди

За перший місяць року вогнеборці вже 22 рази виїжджали на гасіння пожеж, які виникали через спалювання сухої трави. За аналогічний період минулого року таких випадків у Калуському районі було майже втричі менше.

Пише Інформатор.

Про це повідомила начальниця сектору зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Христина Перцович.

За її даними, кількість пожеж в екосистемах зросла в межах усієї області. За січень цього року рятувальники ліквідували 68 загорянь в екосистемах на площі близько двох гектарів, у тому числі — одну пожежу чагарників та лісової підстилки в селі Новоселиця Вигодської територіальної громади.

Найбільша кількість пожеж, каже речниця, в екосистемах виникла в Івано-Франківському (26 пожеж проти 12 в минулому році), Калуському (22 пожежі проти 8-ми в минулому році), Надвірнянському (14 пожеж проти 3) та Косівському (3 пожежі, торік не було) районах. Для ліквідації цих пожеж було залучено 154 рятувальники та 40 одиниць техніки.

“Кожен виїзд — це значні витрати державних коштів, які можна спрямувати у більш потрібне русло, аніж ліквідовувати наслідки чиєїсь недбалості”, — зазначила Христина Перцович.

Вона нагадала також, що спалювання сухої трави, листя і бур’янів загрожує довкіллю та здоров’ю людей.

“Навіть невеличке загоряння на власному подвір’ї чи городі може перекинутися на траву, а звідти – на торфовища, ліси чи будинки. І за кілька хвилин можуть спалахнути цілі гектари, ситуація може вийти з-під людського контролю, враховуючи сильні пориви вітру. Під час спалювання листя чи трави руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З сухою травою знищуються комахи, насіння і коріння рослин, а родючий грунтовий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років”, — акцентувала вона.

Також у повітря потрапляє велика кількість шкідливих речовин.

Речниця зазначила, що за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.

Двох паліїв у цьому році вже притягнуто до адміністративної відповідальності.

Раніше йшлося, що в Тяпче люди самотужки погасили пожежу.

ФОТО з архіву

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08