Майстриня із села Закерничне Перегінської громади Марта Стурко вишиває понад 15 років. Жінка каже, що не розлучається із голкою та нитками ні на день.
Пише Інформатор.
Майстриня Марта Стурко розповідає, що ніколи не береться за голку з ниткою в поганому настрої. І кожна вишивана робота є для неї особливою, а вишиті сорочки та плаття майстрині носять її доньки, зяті та онуки. У гардеробі чоловіка майстрині на цей час є 7 сорочок-вишиванок, які виготовила пані Марта для нього. У будинку, де проживає вишивальниця, також на стінах її роботи: вишиті ікони та картини.
“Я постійно вишиваю. Моя сім’я жартує, що я маю залежність від вишивки, бо як почну нову роботу, то буду вишивати день і ніч, щоб пошвидше дошити і побачити результат готової вишивки”, — розповіла Марта Стурко.
Марта Йосипівна каже, що на початку 90-х вона ще й багато вʼязала речей для своїх дітей. Жінка пригадує, що то були важкі часи для людей, а вона тоді мала багато роботи і по господарству, і хатніх справ, але час для вишивання знаходила завжди.
У Закерничному про вишивальницю Марту Стурко знають усі жителі. Майстриня вишивала раніше багато рушників з яких у 2008 році до Дня села було створено оригінальну виставку. Вишиті ясики, серветки і багато всього майстриня передала в музей при сільській гімназії.
Вишиті образи та картини пані Марта вишиває як для себе, так і для своїх дітей. Щодо вишитих сорочок, то їх майстриня виготовила десятки. Каже, що коли підростали онуки, то сорочки-вишиванки шила завжди нові та потрібного розміру. Також майстриня вишивала й фелони для священників. На цей час жінка вишиває новий рушничок на великодній кошик.
Майстриня переконана, що вишивання — заняття, яке вимагає зосередження та посидючості. Жінка отримує насолоду сидячи за рукоділлям. Пані Марта сміється, що і сон чекає на неї, а вона схилившись над роботою викладає хрестик за хрестиком. У селі про неї кажуть, що це щедра і багата душею жінка, яка закохана у вишивку і вкладає в неї не лише свої вміння, а й душу.
Мар’яна Локатир
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08