Калуш До сайту

У скандальному наказі директора КЕК не знайшли нічого протиправного

Семеро членів спеціально утвореної комісії, що розслідувала правомірність наказу директора “Калуської енергетичної компанії”, виданого перед громадськими слуханнями щодо тарифів на воду, визнали цей документ правомірним. Представнику комісії, який з висновком більшості не погодився, порадили йти до суду.

Розповідає Інформатор.

Сьогодні, 6 лютого, комісія з розслідування дій керівника “Калуської енергетичної компанії” Петра Шевчука визнала правомірність його наказу, що був виданий 15 січня 2025 року. Документом, нагадаємо, керівник підприємства закликав підлеглих до активної участі у громадських слуханнях.

На засіданні сьогодні, як повідомляє Калуська міська рада, було озвучено лист від керівництва райвідділу поліції на запит комісії про те, чи зверталися до правоохоронців працівники КП зі скаргами про тиск на них, а також – представники ініціативної групи щодо вчинення кримінальних правопорушень директором КЕКу. Як з’ясувалося, посилаючись на “Закон про захист персональних даних”, поліція повідомила, що не може надати відповіді.

“Комісія дійшла висновку, що в діях директора КП “Калуська енергетична компанія” Петра Шевчука при видачі наказу №2 від 15.01.2025 “Про проведення громадських слухань”, порушень вимог чинного законодавства не вбачається. Підстави для застосування заходів дисциплінарного впливу чи звернення у правоохоронні органи, на думку комісії, відсутні”, — йдеться у повідомленні міської ради.

Зазначено також, що семеро членів комісії підписали відповідний акт. Восьмий – представник ГО “Новий Калуш” Володимир Богусевич — з актом не погодився і висловив письмово свою думку.

Зауваження Володимира Богусевича після завершення роботи комісії були оприлюднені і на сторінці ГО у соцмережі Facebook, і на кількох інших сторінках і по групах.

У документі зазначено, що констатуюча частина наказу не містить посилання на жодну правову норму, яка б підтверджувала повноваження директора видавати такий наказ. А розпорядча частина є знеособленою.

“… напрошується висновок, що оскільки конкретних виконавців у наказі вказувати ризиковано, бо офіційне виконання приписів наказу не входить у посадові обов’язки і статутну діяльність, вказівки щодо виконання наказу давались в усіній формі”, — припускає Володимир Богусевич.

Розкритикував він і пояснення керівника підприємства та начальника юридичного відділу щодо обгрунтованості та законності наказу. Зокрема, зауважив, що в документі не жито слів “рекомендую” чи “пропоную”, а саме “наказую”.

“Участь у громадських слуханнях організованого трудового колективу — це перевищення повноважень адміністрації та посягання на особисті права і свободи кожного працівника… “ — переконаний представник ГО “Новий Калуш”, який залишився при думці, що наказ таки суперечить нормам законодавства і його потрібно трактувати як протизаконний спосіб тиску на трудовий колектив.

Завтра, 7 лютого, усі матеріали комісії будуть подані на розгляд міському голові. Водночас в міській раді кажуть, що тільки суд може визначити правомірність наказу.

“Комісія визначила, що він законний. Отже, представник комісії, який так не вважає, може довести свою правоту через суд”, — йдеться в офіційному дописі.

Нагадуємо, що громадські слухання щодо тарифів на водопостачання та водовідведення у Калуші відбулися 18 січня. Після них вже відбулася сесія міської ради, на якій було прийнято рішення про “замороження” тарифів на січень. У лютому до питання тарифів на воду доведеться повертатися знову.

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08