На Болехівщині команда волонтерів займається виготовленням сучасних FPV-дронів, які відіграють важливу роль на фронті.
Розповідає Інформатор.
Волонтери з Болехівщини активно працюють над збором та передачею FPV-дронів для українських захисників. Про свою діяльність розповів Олег Дьякунович, який займається логістичними та організаційними питаннями, а також Олександр Пічкур, кандидат майстри спорту по радіозв’язку, безпосередньо відповідальний за збір дронів.
Зараз команда зосередилася на виготовленні FPV-дронів-камікадзе 7 дюймів, адже цей варіант є найбільш вигідним за співвідношенням ціни та доступності запчастин. Водночас волонтери можуть збирати і 10-дюймові дрони, якщо є необхідність. Вони виготовляють дрони з камерами та нічним баченням, що дозволяє ефективніше виконувати розвідувальні місії.
Спочатку команда займалася іншими видами волонтерства: допомагала з їжею, пошуком одягу та інших необхідних речей для військових. Проте приблизно 10 місяців тому Олег та Олександр об’єднали зусилля та почали займатися виготовленням дронів, що стало їхнім основним напрямом діяльності.
“Аналізуючи, що зроблено, хочеться відмітити щедрі донати наших громадян, які, незважаючи на високі ціни, низькі зарплати та пенсії, роблять пожертви для ЗСУ. Завдяки вашій небайдужості проєкт “Дрони для оборони” не тільки живий, але й набирає обертів.
За 10 місяців зібрано 240 FPV-дронів – це майже один дрон на день. За наявності коштів цю цифру можна потроїти. Кожна ваша копійка конвертується у комплектуючі для дронів, які в руках нашого майстра Олександра Пічкура перетворюються на грізних птахів, що Михайло Поляниця відправляє нашим захисникам.
Проєкт прозорий завдяки клопіткій роботі Андрія Калапуня, який контролює кожну копійку та звітує у своїх дописах про надходження та витрати коштів. Дякую всім, хто причетний до проєкту “, – зазначив Олег Дьякунович.
Олег також наголошує, що Олександр Пічкур – справжній майстер своєї справи, кандидат майстри спорту по радіозв’язку, який може виготовити будь-яку техніку, зокрема й антени-глушилки. Головне – мати необхідні запчастини та фінансування для їхнього придбання. Раніше волонтери також займалися виготовленням міні-глушників, які видавали сигнал при наближенні ворожого дрона, щоб військові могли вчасно зреагувати. Наразі їх виробництво призупинене, але якщо захисники звернуться з таким запитом, команда готова відновити роботу над цими пристроями.
Команда допомагає військовим з Прикарпаття, Львова та інших регіонів України. Наприклад нещодавно волонтери отримали подяки від командира батальйону “Свободи” 4-ї бригади оперативного призначення “Рубіж” Національної гвардії України. Це визнання їхнього внеску у боротьбу українського народу проти окупантів.
Наразі волонтери збирають близько 10 FPV-дронів на тиждень, але мають можливість збільшити цей показник приблизно до 20 одиниць за умови достатньої фінансової підтримки. Вони закликають усіх небайдужих долучитися до збору коштів, адже кожен дрон – це додатковий захист для українських військових на передовій.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08