Весна – час пробудження природи і саме у ці дні варто розпушити грунт навколо кущів та плодових дерев, щоб забезпечити доступ кисню до коріння. Але не менш важливим є для кущів, а особливо для смородини, оглянути їх на наявність шкідників та хвороб.
Повідомляє Інформатор.
Дотримуючись певних правил у догляді за рослинами можна у сезон плодоношення отримати багатий урожай. Зокрема і кущі смородини також потребують обрізки, прорідження, підживки та обробки від хвороби та шкідників.
Щоб смородина віддячила смачними та великими плодами її у березні варто полити гарячою водою. Про такий метод Інформатору розповіла жителька села Кропивник Віра Тимків. Жінка має двох малих дітей та старшу доньку, тому на зиму робить багато різних джемів, компотів, що особливо смакують ними діти, також заморожує смородину дозовано у пакетиках. Каже, що завжди намагається не обробляти кущі хімічними засобами і використовує лише народні перевірені методи.
“До декрету я їздила на сезонні роботи у Польщу, де збирали полуницю, капусту, яблука та різну городину. Там все обробляють і підживлюють. Моя бабуся так робила і навчила мене: навесні кущі смородини обрізати та прибрати всі сухі та мляві гілки, навколо них розпушити сапкою землю і кущ потрібно підв’язати, щоб полегшити процес ошпарювання. Землю навколо куща я також прикриваю грубою плівкою та старим одягом. Це варто зробити, щоб уникнути пошкодження коріння. Далі беру відро з гарячою водою приблизно 70°C-80°C. Ошпарювання роблю лійкою по гілці зверху вниз. Але таку процедуру робіть дуже швиденько, щоб не пошкодити рослину”, – поділилася Віра Тимків.
Жінка каже, що для обробки 2 дорослих кущів вона витрачає 15 літрів окропу. Господиня переконує, що метод ошпарювання смородини гарячою водою існує вже багато років. Адже окріп екологічний та безпечний спосіб захисту смородини від шкідників. А ще він допомагає запобігти ураженню попелицями, кліщами, збільшує імунітет рослини до грибкових захворювань та стимулює внутрішній захист смородини.
Нагадаємо, раніше ми писали, що варто зробити з кущами полуниці у березні. А також розповідали, в які дні березня посіяти редиску, щоб швидко отримати гарний урожай.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08