Інформатор Калуш


ЖИТТЯ

“Приходив чітко на 10 ранку”: як на Калущині пів села бузька годували та допомагали перезимувати

Лелека у Верхньому Струтині з’явився восени. Відтоді він ані дня не покидав села та не відлітав у теплі краї. Зимував на гнізді, а жителі села його підгодовували та навіть спробували забрати його до стайні, аби той не замерз на морозі. Втім, бузько все ж знайшов приятелів серед людей — довгий час приходив на город місцевої жительки і тепер підпускає із їжею до себе лише її. Весною до бузька прилетіла його подруга. Тож тепер у селі живе пара лелек.

Ділиться Інформатор.

Історію зимування лелеки Інформатору розповів Ігор Шерло із Верхнього Струтиня. Чоловік каже, що бузьок зимував один. Тож, у селі взялися доглядати за пернатим, щоб йому вдалося перезимувати на Калущині:

“Насправді зимував один. Десь у жовтні жінки переказали, що в гнізді на стовпі є бузьок. Зразу кілька зголосилися, що візьмуть до стайні між кури. Три рази пробували зловити, змайстрували сачок, але він тікав між хати. Вдень літав по полю і по городах, вночі спав у гнізді на стовпі. У сильний мороз та сніг ховався в старій, майже зруйнованій, хаті, де не живе ніхто”.

Щоб часом птах не зголоднів, люди почали його підгодовувати. Але він і сам продовжував шукати їжу на городах.

“Спочатку люди під стовп почали кидати їжу, але налітали собаки і з’їдали. Потім помітили, що він часто шукає їсти на городі коло хати однієї жінки, Василини. Її мати, Галина, кинула раз, другий, так він почав приходити і чекати. Підходив близько, але тримався на відстані, жінка чекала поки з’їсть, аби не відібрали”, — розповідає деталі співрозмовник.

Журналістам нашого видання вдалося поспілкуватися також із пані Василиною, до якої із грудня приходить лелека, щоб чимось поласувати.

“Чому він залишився, нам невідомо. Але ми почали давати йому їсти і він приходив по 3-4 рази на день. Чужих не підпускав і навіть в іншому одязі ми вже не могли підійти. А так, коли він бачив, що ми йдемо, то біг до нас”, — ділиться мешканка села.

Жінка розповідає, що підгодовували птаха курячими головами, які спеціально купували у Рожнятові й вони, й інші мешканці села.

“До того, як він прийшов до нас, пробували його забрати, але він не давався. Ночував на гнізді цілу зиму, а вдень ходив по нашому городі”, — додає пані Василина.

У селі додають, що бузько навчився приходити по їжу чітко у визначеній годині.

“Вже так був навчився, що приходив чітко на десяту годину ранку, перед тим у канаві мився. Чому залишився — не зрозуміло, бо здоровий, не покалічений. А тепер вже не сам. Може восени вже полетить зі своїми”, — розмірковує Ігор Шерло.

Тепер у селі з’явилася ще одна радість, адже минулої п’ятниці до пернатого улюбленця приєдналася його супутниця. Тож тепер вони будують сім’ю…

Нагадаємо, що восени 2024 року з Брошнева-Осади відмовився відлітати одинокий лелека. Птах звив гніздо й поводився так наче збирається тут зимувати. Щоправда, коли трохи холоднішало, він кудись зникав на кілька днів, а потім повертався знову.

Ярослав Куцій

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору