Трохи дощило, але крокуси від того виглядали ще мальовничішими, а Синевир — загадковішим. Калушани та ВПО з усього Прикарпаття стали частиною мандрівки до колоритного Закарпаття. Для багатьох учасників поїздки вона стала справжнім культурним відкриттям.
Інформатор розповідає подробиці.
Відбулася ще одна мандрівка в рамках проєкту “Допомога ВПО на Прикарпатті через соціокультурну інтеграцію та адаптацію”. Ініціатива реалізовується Інститутом Суспільних Ініціатив у межах програми “Допомога ВПО в західному регіоні через місцеві партнерства”, що впроваджується благодійним фондом “Крила надії” за фінансової підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та програми “Допомога на місці”. Це вже понад двадцята мандрівка, яка була організована в межах проєкту.
Цього разу її учасниками стали не лише внутрішньо переміщені люди та пільгові категорії мешканців Калуської громади, а й жителі інших громад Прикарпаття, зокрема, Івано-Франківської та Коломийської.
Маршрут подорожі пролягав у серце Закарпаття — мальовниче село Колочава, відоме своєю багатою історією та культурною спадщиною. Особливу увагу учасники подорожі приділили відвідинам музею “Стара хата”. Цей етнографічний музей — справжня скарбниця історії побуту та традицій місцевих жителів.
У стінах “Старої хати” гості змогли побачити автентичний інтер’єр гуцульського житла, побутові речі, одяг, знаряддя праці та багато інших елементів традиційної культури. Знайомство з експозицією музею дозволило учасникам екскурсії краще зрозуміти побут та цінності людей, які з покоління в покоління зберігали свої традиції в цьому карпатському селі. Такий досвід є надзвичайно важливим для внутрішньо переміщених людей, адже допомагає побачити й відчути різноманіття української культури, формує відчуття приналежності до спільної історії та сприяє процесу інтеграції в нових громадах.
Під час мандрівки учасники мали можливість не лише насолодитися краєвидами гірських вершин та крокусами, що саме почали квітнути на полонинах, а й поринути в місцеві легенди та історії про озеро.
Прогулянка до Синевиру стала не просто туристичною пригодою, а й простором для живого спілкування, обміну досвідом, нових знайомств та створення відчуття спільності. Адже саме в подібних неформальних середовищах найкраще налагоджується діалог між внутрішньо переміщеними людьми та місцевим населенням, долаються упередження та бар’єри, зміцнюється довіра.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08