Процеси просідання землі в Кропивнику пришвидшилися, а озеро — збільшилося. Це викликає тривогу. Тож, Калуська міська рада на засіданні 24 квітня ухвалили звернення до Кабінету міністрів України щодо відселення мешканців села Кропивника із зони просідання.
Пише Інформатор.
Екологічна ситуація на території Калуської громади та прилеглих територіях по лівому березі Лімниці є надзвичайно складною, озвучив на сесії начальник управління надзвичайних ситуацій Олег Тарбєєв. Найбільше, каже він, турбує невтішний сценарій щодо розвитку просідання земної поверхні у Кропивнику. Там активізувалися процеси просідання земної поверхні над гірничими виробітками рудника “Ново-Голинь”.
“Це просідання було виявлено ще у 2020 році на землях сільськогосподарського призначення та продовжує розвиватись у напрямку житлових будинків. Відстань до найближчої житлової забудови становить 100 метрів. Окрім погіршення умов проживання існує також загроза пошкодження та руйнування житлових будівель, транспортних сполучень та інженерних комунікацій”, — зазначив посадовець.
Чотирирічні спостереження, які здійснюють фахівці Івано-Франківського технічного університету нафти і газу, дають підстави стверджувати, що відбувається процес зсуву гірничого масиву і деформація земної поверхні. Це буде продовжуватися ще тривалий час, прогнозують науковці.
Зараз найбільше просідань — у західній околиці Кропивника. Річне осідання склало пів метра, а за час цих спостережень — 3 метри. При цьому збільшилась і площа утвореного озера.
Але і на північній ділянці села протягом останнього року було зафіксовано збільшення швидкості осідання майже вдвічі. Там є щільна забудова господарськими та житловими будівлями.
“Відтак існує загроза розширення вказаних мульд та рух їх назустріч одна одній. Є ризик їхнього злиття в одну велику мульду просідання. Розвиток цих процесів призведе до пошкоджень та руйнувань житлових будівель та споруд, що становить небезпеку для життя і здоров’я жителів села”, — зазначив доповідач.
Силами міської ради вирішити це складне питання неможливо. Тому з огляду на все це міська рада вирішила просити Кабмін розглянути питання відселення жителів будинків, які розташовані у небезпечній зоні. Йдеться про розроблення державної програми для будівництва житлових будинків для відселення людей із зони просідання, а відтак — і виділення коштів з держбюджету на їхнє зведення.
Депутати міської ради текст звернення підтримали.
ФОТО ілюстративне
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08