На Прикарпатті наразі є вісім шкіл, які мають менше 45 учнів у 1-9 класах. Вони не отримуватимуть фінансування з державного бюджету, але громади не зобов’язані їх закривати — можуть утримувати власним коштом. Не планують закривати на рівні області і початкових шкіл. Навіть тих, де навчається всього по кілька учнів.
Про це в інтерв’ю Фіртці розповів директор Департаменту освіти і науки Івано-Франківської обласної військової адміністрації Віктор Кімакович, пише Інформатор.
Щодо малокомплектних шкіл посадовець зазначив, що повноцінна гімназія (1-9 класи) повинна мати щонайменше 45 учнів — по 5 на кожен клас. Якщо дітей менше, школу не закривають, але вона і не буде отримувати фінансування з державного бюджету. В такому випадку громада має право утримувати її за кошти місцевого бюджету або за підтримки донорів.
“Громада сама приймає рішення — зберегти школу, зробити її філією опорного закладу чи тимчасово призупинити діяльність. Це не є питанням “згори”, а завданням місцевої влади”, — наголосив Віктор Кімакович.
Водночас початкові школи повинні бути близькими до домівки дітей:
“Навіть якщо у сільській початковій школі навчається лише 4-5 учнів — ми наполягаємо, щоб її не закривали. Початкова школа повинна бути доступною й розташованою поруч з домівкою дитини”.
Очільник департаменту зазначив також, що у школах, де навчається менше учнів, часто знижується якість освіти. Але це не провина вчителя — він може бути чудовим фахівцем. Але самі умови не дають йому розкрити потенціал.
Нагадаємо, з 2027 року українські школи почнуть працювати за новими правилами відповідно до реформи Нової української школи (НУШ). У перехідний період, що триватиме до 2026 року включно, змін не буде. Проте після цього освітня мережа трансформується відповідно до демографічної ситуації та нових вимог.
Раніше ми писали, що у кількох громадах Калущини школярі досі користуються вуличними туалетами.
Читайте також: Ситі… батьки: у калуському ліцеї влаштували щедру дегустацію | РЕПОРТАЖ
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08