Відповідні зміни пропонуються Кабінетом Міністрів України до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за незаконне паркування на місцях для інвалідів може сягнути 5100 грн.
Ділиться Інформатор, посилаючись на сайт Судово-Юридичної газети.
У середу, 25 червня, Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, що передбачає суттєве посилення відповідальності за порушення правил паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю. Відповідні зміни пропонуються Кабінетом Міністрів України до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В Уряді заявили, що це важливий крок, адже паркомісця для людей з інвалідністю, серед яких чимало ветеранів та ветеранок війни, часто займають водії, яким вони не призначені. Це створює серйозні труднощі для тих, хто справді їх потребує. Тому такі порушення — не просто дрібниця, а неповага до тих, хто віддав своє здоров’я на війні чи живе з постійними труднощами у пересуванні.
Що передбачає законопроєкт:
- Збільшення штрафів: За незаконну зупинку чи стоянку на місцях для людей з інвалідністю порушникам загрожує штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень (наразі — від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів).
- Нові вимоги до водіїв: Водії з інвалідністю, або водії, які перевозять людей з інвалідністю, матимуть обов’язок використовувати розпізнавальний знак “Водій з інвалідністю” та інформацію щодо наявності інвалідності у формі QR-коду.
- Відповідальність: Паркування транспортного засобу без встановленого згідно з вимогами законодавства на ньому розпізнавального знака “Водій з інвалідністю” разом із QR-кодом, який відображає наявність інвалідності, тягне за собою відповідальність.
За офіційними даними, в Україні щорічно зростає кількість порушень правил зупинки, стоянки та паркування на місцях для людей з інвалідністю: у 2023 році було зафіксовано 5756 випадків, а у 2024 — вже 7259.
“Тож прийняття урядового законопроєкту допоможе зменшити кількість правопорушень і створити комфортні умови для людей з інвалідністю, серед яких чимало ветеранів й ветеранок війни. Далі проєкт закону буде переданий до Верховної Ради України для розгляду та ухвалення“, — додали в Уряді.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08