За 6 місяців 2025 року Державна екоінспекція провела понад 280 перевірок, передала 31 матеріал до поліції та розпочала 17 кримінальних справ. Збитки сягнули 32 млн грн, а з початку повномасштабної війни — 3,5 млрд.
Ділиться Інформатор, посилаючись на допис Державної екологічної інспекції Карпатського округу.
На Прикарпатті за перше півріччя 2025 року зафіксовано понад 32 мільйони гривень збитків, завданих за порушення природоохоронного законодавства. Цю інформацію обговорили під час наради в Івано-Франківській обласній державній адміністрації, яку провела голова ОВА Світлана Онищук за участі керівників територіальних структур центральних органів виконавчої влади у сфері природокористування.
Участь у заході взяв начальник Державної екологічної інспекції Карпатського округу Сергій Гаєвський. У першому півріччі 2025 року завдяки спільним діям інспекції та силовиків передано 31 матеріал до правоохоронних структур, відкрито 17 кримінальних проваджень, інспектори долучалися до 33 кримінальних справ, за якими розраховано понад 29 млн грн ймовірної шкоди.
За січень–червень цього року фахівці Держекоінспекції провели 280 перевірок. За результатами контролю до адміністративної відповідальності притягнули майже 400 осіб. Загальна сума накладених штрафів перевищила 98 тисяч гривень, а сума нарахованих збитків сягнула понад 32 мільйони.
Окремо було підкреслено, що Івано-Франківська область має значну частину природно-заповідного фонду, тож питання збереження Карпатських екосистем є вкрай актуальним. Учасники наради обговорили також проблеми збереження водних об’єктів, необхідність протиповеневих заходів, регулювання права користування водою, інвентаризацію самозаліснених земель та відновлення гідротехнічних споруд.
Під час обговорення наголошували й на екологічних збитках, спричинених збройною агресією росії. З початку повномасштабного вторгнення на Івано-Франківщині нараховано понад 3,5 мільярда гривень шкоди довкіллю, з яких майже 1 мільярд — лише за перші шість місяців 2025 року.
Світлана Онищук закликала посилити взаємодію з правоохоронними органами, активізувати процес інвентаризації лісів та комплексно підходити до розв’язання екологічних проблем в області.
Зображення ілюстративне.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08