Калуш До сайту

У Калуші відбулась презентація збірника “Калуські історичні студії”

Було представлено вже 7-ий том збірника актуальних проблем історії Калущини.

Ділиться Інформатор, посилаючись на КЗ “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради”.

В книзі представлені архітектурні пам’ятки нашого міста. Об’єм такого збірника — аж 300 сторінок.

Цього разу збірник містить цікавий ілюстративний додаток, в якому вперше подано краєзнавчий фотолітопис Музейно-виставкового центру. Збірник документів та матеріалів вийшов у Івано-Франківському видавництві “Фоліант”.

Учасниками презентації були краєзнавці, історики, музейні працівники, студенти та працівники Центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка у місті Калуш.

А модераторами — професор Олег Малярчук та Іван Тимів, провідний науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини КЗ МВЦ.  Під час презентації ними було обговорено пропозиції перспективних напрямів подальшої пошуково-дослідницької діяльності з вивчення історії Калущини.

Участь в обговоренні видання взяли й науковці.

На зустрічі було розглянуто контент збірки, яку відкриває передмова Олега Малярчука “Калущина — військово-політична твердиня “бандерівського краю”. У ній підсумували досягнення істориків Калущини.

Були представлені й такі статті Івана Тиміва:

У збірник додали й демографічне дослідження Любові Сливки, кандидатки історичних наук, доцентки, старшої викладачки кафедри українознавства і філософії Івано-Франківського національного медичного університету, що присвячене темі “Розселення дрібної шляхти у Калуському повіті в XIX — 30-х роках XX століття”. Також у книзі можна знайти статтю Людмили Андрійчук, на тему “Невідомий бідонний архів Стратинського лісу (1945-1946 рр.)”, Степана Лесіва, що розкрив оперативні заходи Станіславського обласного управління МДБ щодо знищення провідної ланки Карпатського крайового та Станіславівського окружного проводів ОУН восени 1950 року.

А душпастирську та громадську діяльність о. Гната Рожанського дослідили й подали кандидат історичних наук Руслан Делятинський та кандидат наук з богослов’я Василь Гоголь.

А от у своїй краєзнавчій розвідці розкрив складові духовної й матеріальної культури бойківського села Середнє Віталій Півторак — учитель-методист української мови і літератури Калуського ліцею імені Дмитра Бахматюка.

У 7 томі видання було розкрито й особливості відновлення виробництва добрив і кухонної солі на основі сировинних ресурсів Івано-Франківщини. Статтю на таку тему подав кандидат технічних наук — Іван Костів.

І, звісно ж, калуський період життя й діяльності Івана Курова та його взаємини з Франком висвітлив Іван Тимів.

В ході презентації сформували пропозиції щодо тематики майбутніх досліджень та наголосили на залученні молодих дослідників до співпраці.

А як презентували 6 том збірника, можна прочитати тут: Калуський лікнеп: в музеї презентували історико-краєзнавчу працю.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com