Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Майже 70% українців вважають, що можна купити довідку, яка дозволить виїхати за кордон під час воєнного стану | Соціологічне опитування

Ледь не щотижня у новинах з’являють новини про те, що на кордоні спіймали чоловіків, які намагалися незаконно покинути країну під час воєнного стану. Попри них, іншим, більш заможним особам вдається це зробити. Часто завдяки справкам, які підтверджують, наприклад, інвалідність, як у минулотижневому випадку з президентом “Київміськбуду” Ігорем Кушніром. Щоб докопатися до суті проблеми соціологічна компанія Active Group запитала українців, наскільки реально купити довідку, яка дозволить чоловіку виїхати за кордон.

Результатами ділиться Інформатор Калуш, посилаючись на Інформатор Україна.

Андрій Єременко, соціолог та засновник компанії Active Group, вважає, що такі результати розкривають проблему хабарництва у цій сфері.

“Те, що лише 2,9% опитаних вважає, що купити довідку для виїзду за кордон неможливо, а 15,9% не знає, наскільки це можливо (їх відповідь свідчить скоріше не про те, що люди не знають, а про те, що не хочуть про це говорити), показує, що 80% опитаних вважає, що це цілком можливе. Це вказує на те, що ця практика є дуже масовою. Коли ми дивимось на названі ціни, вони корелюють з повідомленнями правоохоронців про ті випадки, коли посадовців, що торгують такими довідками, ловлять правоохоронці. 46,1% опитаних на питання на ціну відповіли “не знаю”. Це означає, що багато хто з них не мав особисто такої потреби, але за потреби знають, де такі “послуги” шукати”, — розповідає пан Єременко.

Також засновник Active Group вважає, що силами тільки правоохоронців цю надто масову в суспільстві проблему нереально:

“Ця ідея вже обговорювалась. Вирішити цю проблему можна введенням спецрахунків, на які чоловіки, що виїздять за кордон, кладуть еквівалент тих сами 7 тис. доларів. Людям, які повернулись в Україну в заявлений термін, ці кошти треба повертати. Гроші тих, хто вчасно не повернувся, треба конфіскувати, а на цих людей відкривати кримінальне впровадження. Домогтися їх екстрадиції буде важко. Але люди розумітимуть, що це рішення створить для них великі проблеми в майбутньому. Така практика дозволить знизити рівень корупції та зменшити кількість скандалів, пов’язаних з “іспанською віллою”, — водночас наголошує Андрій Єременко.

 

Дане дослідження проводилось Active Group за допомогою онлайн-панелі SunFlower Sociology. Було опитано 600 респондентів віком 18 та більше років.

Період збору даних: 8 липня 2023 р. Теоретична похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 4%.

Остап Микитюк

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com

Нагору