Попри війну та її наслідки, в Україні весь час з’являються ініціативи, які сповідують благородну мету і підтримують наших захисників та економіку України. Однією з таких є “Bank of Memories”, створена ГО “Спогади України”, яка, до речі, зовсім недавно отримала призове місце та грантову допомогу на “Хакатон 4.0: Ukraine Heritage Edition”.
Ділиться Інформатор.
Антикризовий освітній онлайн-марафон “Хакатон 4.0: Ukraine Heritage Edition” цьогоріч відбувався вчетверте і був сфокусований на темі збереження культурної спадщини України за допомогою сучасних технологій. Організували подію завдяки програмі House of Europe, що фінансується Європейським Союзом і Goethe-Institut в Україні разом з інноваційною агенцією Digitizing Space.
Семиденний онлайн-марафон об’єднав технології, креативність і професійний досвід, аби знайти рішення для збереження багатої культурної спадщини України. Понад 1300 учасників із різних галузей працювали над тим, щоб подарувати діджитал-життя культурним памʼяткам. Пʼятнадцять команд представили свої проєкти у фіналі.
Серед них і ГО “Спогади України” з проєктом ”Історія героїв”, що має на меті створення цифрових меморіалів для військовослужбовців на основі спогадів.
“Цей проєкт є чудовим прикладом використання інновацій для створення та зберігання пам’яті про наших героїв. Концепція полягає в одночасному застосуванні технології Блокчейн, ШІ та доповненої реальності”, — діляться засновник проєкту Андрій Меланчик.
До теми: У Калуші планують реалізувати цифрові пам‘ятники для полеглих героїв
“Спогади України” посіла 1 місце з призовим фондом у 2 500 євро. Крім того, команда перемогла у додатковій номінації від Europeana Network Association.
Члени громадської організації та керівництво Bank of Memories візьмуть участь в Europeana Tech 2023, у Гаазі. Триденна конференція збирає понад 1000 міжнародних професіоналів, що працюють у сфері цифрової культурної спадщини в Європі.
Як зазначив суддя конкурсу та глава Techosystem Олександр Яценко, цей проєкт став потужним доказом того, як новітні технології можуть стати ефективним союзником для збереження культури:
“Разом ми будуємо міст між минулим та майбутнім, дозволяючи цифровим інноваціям відтворити та зафіксувати цінні культурні скарби для наступних поколінь.
Проєкти учасників Хакатону відкрили нові віхи в можливостях захисту та популяризації нашого надбання та мають високий потенціал для позитивних змін у суспільств”.
Калушанам ініціатива Bank of Memories знайома за інтерактивними меморіальними дошками полеглим героям. Також нещодавно вони почали розширювати свою діяльність і спільно з мистецькою студією REMESLO створили мурал з лідерами національно-визвольної боротьби Степаном Бандерою, Романом Шухевичем та Євгеном Коновальцем.
До слова, сьогодні Bank of Memories запустив акцію для нових користувачів додатку:
“Ми розігруємо 1000 доларів серед нашого ком’юніті. Всі, хто ще не встиг доєднатися до нього, також мають шанс. Потрібно просто скачати додаток і створити там власний акаунт. Буде багато призів — і 20, і 50, і 1000 доларів. Скажу більше — виграють в розіграші всі”, — додав Андрій Меланчик.
Остап Микитюк
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08