Восени 2022 року відбувся перший суд на якому розглядали кримінальну справу про вчинення шахрайських дій калушанином Віталієм Хемичем, які принесли збитки на суму більше мільйона гривень. Трохи більше ніж рік по тому, а саме сьогодні, 25 жовтня, вона неочікувано завершилась. Чи то пак, стала на паузу.
Тому Інформатор поцікавився у Калуського міськрайонного суду про подальшу долю цієї справи.
Нагадаємо, що 22 вересня, на першому засіданні представниця Калуської прокуратури, тобто позивача у цій справі, Наталія Площанська озвучила наступне:
“Злочин у вчиненні якого підозрюють Віталія Хемича, належить до тяжкого злочину, за вчинення якого передбачене покарання у вигляді позбавленні волі строком від 5 до 7 років. Враховуючи ризики та тяжкість злочину є наявність ризику продовження вчинення кримінальних правопорушень. Також до органів досудового розслідування не надходило жодних заяв від осіб, про те, ручаються за виконання підозрюваним покладених на нього обов’язків відповідно статті 194 Кримінально-процесуального кодексу України”.
Після чого протягом року відбувалися допити постраждалих та свідків у цій справі. І 16 жовтня, після завершення допитів повинні були відбутися судові дебати, проте не відбулися і були перенесені на сьогодні, 25 жовтня. Але і сьогодні дебатів не відбулося. Про це ми розповіли у матеріалі: “Не з’явився в суд, бо… мобілізували” — чи закінчилась справа Хемича?
Пізніше у суді нам дали офіційний коментар:
“Сьогодні суддею була винесена “Про призупинення провадження у зв’язку з мобілізацію в ЗСУ Хемича Віталія” Суддя пішла в нарадчу кімнату й винесла ту ухвалу”, — уточнила прессекретар Калуського міськрайонного суду, Христина Лучка.
А також Інформатору дав розлогий коментар юрист, який на даний час також є військовослужбовцем:
“Як юрист: Де юре — відповідальність. Де факто — хороша сторона захисту.
Насамперед хочу звернути увагу, що Зупинення кримінального провадження не дорівнює закриттю та не означає те, що у разі його зупинення обвинуваченого буде звільнено від кримінальної відповідальності.
Згідно з ч. 1 ст. 335 КПК України у разі якщо обвинувачений був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його звільнення з військової служби.
Як що ж до моральної сторони?
Хороша юридична практика — коштує чимало.., а можливо краще було піти до війська з самого початку… А винагороду адвоката спрямувати на погашення завданих збитків”, — поділився він.
І також додав коментар з точки зору військового:
“В даній справі цікавить наступний момент:
Чи було обрано запобіжним заходом у вигляді тримання під вартою та цілодобовим домашнім арештом? І чи правомірно тоді була вручена повістка до ТЦК?
А як військовий скажу тільки одне: Чи потрібні такі особи в лавах ЗСУ, чи зможуть на таких осіб в тяжку хвилину покластися військові?
З практики військового — як же ж інформація серед нас швидко обертається… Мабуть, військовослужбовці з військових частин… вже хтось до нього крокує…”
А що ви думаєте про такий поворот подій?
Пишіть у коментарях.
Остап Микитюк
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08