Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

У комітеті ВРУ завершили розгляд усіх правок мобілізаційного закону | Що залишилось неврегульованим

У комітеті ВРУ завершили розгляд усіх правок мобілізаційного закон

Усі поправки, які нардепи подали до законопроєкту про мобілізацію, пройдені. Загалом їх було 4200. Далі парламентарі ще мають врегулювати деякі питання, провести комітетське голосування й тоді направити документ на розгляд Верховною Радою.

Про це повідомляє Інформатор, покликаючись на РБК-Україна.

За словами члена комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони й розвідки Федора Веніславського, серед питань, які залишилось допрацювати, — коректне прописання права на відстрочку від мобілізації загалом, а також для осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю. Крім того, залишили на кінець питання стимулювання до призову на військову службу і обмеження за неявку до ТЦК.

“Нагадаю, що у початковій версії йшлося про обмеження прав фізичної особи у виїзді за межі України, обмеження прав на керування транспортним засобом, а також про накладення арешту на банківські рахунки та цінності, що зберігаються в банках”, — зауважив він.

Спочатку комітет схилявся до того, щоб залишити на розгляд Ради лише пункт щодо обмеження права на керування транспортним засобом. Але вже під час розгляду самих поправок фактично “відпали” чи не усі перелічені обмеження, додав парламентар, зазначивши, що до цього питання мають повернутись додатково, бо певні обмеження все-таки треба зберегти. Вірогідно, в комітеті надалі будуть обговорювати збереження обмеження на право керувати транспортом за неявку до ТЦК.

“Якщо говорити про інші обмеження, які вже підтримані Комітетом у законопроекті — людина, яка перебуває за кордоном, буде змушена надати військово-обліковий документ під час оформлення нового закордонного паспорта. Проте ми не стали прив’язувати до військово-облікового документа надання консульських послуг”, — розповів Федір Веніславський.

Приблизно в середині наступного тижня може бути фінальне засідання комітету, на якому й узгодять висновок. Верховна Рада може розпочати розглядати законопроект в сесійній залі другому читанні в середині квітня. Але це — лише приблизний термін.

Нагадаємо, що 25 грудня 2023 року Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає внесення змін до процесів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Варіантів законопроєкту було декілька. В чому різниця між версіями законопроєкту про мобілізацію, які подали на розгляд в парламенту, стало відомо 10 січня. Нині цей документ ще на доопрацюванні, адже до нього внесли понад чотири тисячі правок.

Раніше ми писали, що комітет відхилив правки про 35 тисяч гривень як бронювання від мобілізації, а також, що Верховна Рада прибрала з законодавства поняття “обмежено придатного”.

Тетяна Кіндюх

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору