Минув рік, як місто звільнилось від радянського культурного спадку “старшого брата”.
Пише Інформатор.
Під перейменування потрапили назви вулиць, котрі належали до культури країни агресора. Цей процес розпочався ще на початку квітня 2022 року. Тоді міський голова Андрій Найда ініціював створити робочу групу, до якої необхідно залучити істориків, краєзнавців, правників, депутатів та інших осіб. Також завданням стояло врахування думки широкого кола громади, а особливо тих, хто зараз на фронті.
Згодом майже після року часу робоча група визначила перелік вулиць, які потрібно перейменувати та підібрали пропозиції нових назв. Після цього розпочались інтернет-опитування щодо варіантів нових назв. За результатами опитувань у фейсбуці розпочався процес офіційного опитування громади за допомогою електронних консультацій на сайті Калуської міської ради. Лише після цього питання перейменування вулиць розглянули на сесії Калуської міської ради й прийняли позитивне рішення.
Перейменування торкнулось таких вулиць:
- Глінки перейменована на вул. Кузьми Хобзея;
- Пушкіна — на вул. Героїв України;
- Дружби — на вул. Петра Савчина;
- Іскри — на вул. Володимира Грабовецького;
- Ломоносова — на вул. Володимира Великого;
- Чайковського — на вул. Юлії Ганущак;
- Черняховського — на вул. Дмитра Паліїва;
- Чехова — на вул. Михайла Коломійця.
Також у Калуші ліквідували вулиці Менделєєва та Рилєєва. Вони стали продовженням вулиці Вітовського й просто отримали нову нумерацію, оскільки це надто маленькі та малозаселені вулички.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08