Інформатор Калуш

ЖИТТЯ

Змії прокинулися: як уникнути нападу небезпечних плазунів

Тепла пора приносить не тільки радість, а ще й певну небезпеку. Зокрема, на Львівщині зафіксували перші у цьому році випадки, коли люди постраждали від укусів змій. Тож, як уберегти себе від укусів змій на природі?

Пише Інформатор.

Як вберегтися від укусів змій на природі?

  • Йдучи до лісу, надягайте відповідний одяг – високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити у взуття.
  • Перевіряйте місце відпочинку – траву, камінь, колоду, на які плануєте сісти, пошарудіть або постукайте палицею, щоби налякати змію.
  • Не торкайтеся руками неперевірених об’єктів, бо змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями.
  • Якщо побачили змію – не робіть різких рухів! Почекайте, поки вона відповзе.

Читайте також: Види змій, які поширені на Прикарпатті

Що робити, якщо вас вкусила гадюка?

Речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович розповіла: якщо людина помітила гадюку, не варто робити різких рухів.

“Краще завмерти, чекати, поки змія відповзе, або відійти убік. Потрібно пам’ятати, що плазуни не нападають першими, вони виявляють агресію лише в разі небезпеки. Грибники можуть спеціально зачіпати їх палицею. Цього робити в жодному разі не потрібно”, — пояснила Христина Перцович.

Навесні отрута гадюки токсичніша, ніж влітку, розповіла доцентка кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Тетяна Микитин. Що ближче місце укусу до голови людини, то він небезпечніший.

“Коли отрута змії потрапляє у кров, організм людини може зреагувати на неї одразу або через певний час. Найчастіше — через 15-20 хвилин. Людина стає млявою, її болить голова, з’являється нудота, інколи — блювання, пульс пришвидшується, паморочиться голова. Хоча отрута гадюки досить сильна, проте летальні випадки трапляються не часто”, — каже науковиця.

Речниця Держслужби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Христина Перцович при укусі змії радить звернутися до медиків.

“Потрібно забути міфи про відсмоктування отрути. Допомагає тільки введення сироватки. Якщо це сталося в горах, потрібно знерухомити кінцівку, звернутися до рятувальників, щоб транспортували людину до підніжжя, і після того доправити в лікарню для введення сироватки”, — розповіла Христина Перцович.

Віталіна Костів

Будьмо на зв’язку! Читайте нас у FacebookTelegramTikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08

Нагору