Нещодавно стало відомо про завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні про обвинувачення депутата Калуської міської ради Тараса Барнича. Справу почав розглядати Калуський суд. Й тоді з’ясувалося, що посадовець кілька останніх місяців — на волі.
Інформатор звернувся до Івано-Франківської обласної прокуратури із запитом, адже до цього йшлося, що суд обирав запобіжний захід без можливості внесення застави. Й апеляція нічого не змінила.
Детальніше про це: Чому калуського депутата залишили під вартою — пояснення суду
Обласна прокуратура інформацію про справу надала. Відтак стало відомо, що ухвала суду, якою депутата випустили під заставу, датується 21 грудня 2023 року. Сама справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень має зовсім інший номер. Тобто обирали обвинуваченому запобіжний захід під одним номером справи, а клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою йшло під іншим.
“У вказаному кримінальному провадженні щодо Барнича Т. Я. за ухвалою Івано-Франківського міського суду від 27.10.2023 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави строком на 60 днів.
За результатами розгляду клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою слідчим суддею Івано-Франківського міського суду Бабій О. М. ухвалено рішення № 344/23995/23 від 21.12.2023, згідно з яким Барничу Т. Я. продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 18.02.2024 з визначенням розміру застави в сумі 214 720 грн.
У зв’язку із внесенням застави, 22.12.2023 Барнича Т. Я. звільнено з-під варти”, — йдеться у відповіді на запит видання.
З самої справи уже можна дізнатися, що 21 грудня 2023 року слідчим суддею Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області строки досудового розслідування у даному кримінальному провадженні були продовжені до 27 лютого 2024 року включно.
“Завершити слідство у зазначений строк не представляється можливим, внаслідок особливої складності кримінального провадження”, — зазначено далі в документі та аргументовано, що потрібно провести низку слідчих та процесуальних дій (завершити судово-медичну експертизу трупа, медико-криміналістичну експертизу одягу трупа, інженерно-транспортні експертизи тощо).
Зважаючи, що строк дії запобіжного заходу на той момент закінчувався через кілька днів, виникла необхідність вирішити питання про продовження строку тримання під вартою підозрюваного. При цьому у клопотанні слідчого не йшлося про визначення розміру застави. Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав. Заставу, як альтернативний запобіжний захід просив не застосовувати.
Захисник натомість вказав, що ризики, зазначені прокурором є необґрунтованими, підозрюваний раніше не судимий, має на утриманні неповнолітніх дітей, має міцні соціальні зв’язки, жодного впливу на свідків чи потерпілих чинити не збирається. Просив суд при вирішенні клопотання визначити заставу у розмірі на розсуд слідчого судді.
“Захисник просив долучити до матеріалів справи характеризуючі особу дані, вказав, що злочин вчинений із необережності та при продовженні строку запобіжного заходу визначити підозрюваному заставу”, — йдеться далі.
Підозрюваний у судовому засіданні зазначив, що готовий співпрацювати слідством, вину визнає, просив застосувати щодо нього заставу, зазначив, що намагається відшкодувати потерпілим завдану шкоду…
В ухвалі суду вказано також про “ризики, які не зменшилися та які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може вчинити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України”:
- зважаючи на те, що він є жителем Калуського районного, а також депутатом Калуської міської ради, він може впливати на потерпілих та свідків, які проживають в указаній місцевості, схиляючи їх до зміни показів, або надання показань на його користь, але в той же час, свідки допитуються безпосередньо під час судового розгляду, тому суд буде брати до уваги свідчення, які будуть надані в судовому засіданні.
- підозрюваний може вчинити дії щодо перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, зокрема з метою затягування досудового розслідування та судового розгляду, може не прибувати на виклики слідчого, прокурора чи суду зсилаючись на різні обставини, зокрема як особистого характеру, так таких, що пов’язані із здійсненням ним депутатської діяльності.
“Вирішуючи дане клопотання враховую також вагомість наявних доказів про вчинення особою вказаного вище злочину, обставини вчинення, те що злочин є необережним, його вік, міцність соціальних зв’язків, відсутність у нього судимостей, наявність постійного місця проживання, стан його здоров’я, його позитивні характеристики…” — пише в ухвалі суду
Зрештою суд вирішив, визначити розмір застави як альтернативний захід, “оскільки підозрюваний вже утримується під вартою майже два місяці, всі першочергові необхідні слідчі дії проведено, а ризики, які навів прокурор не можуть тривати постійно”.
Щодо самого розміру застави, то її суд обрав на рівні верхньої межі, передбаченої законодавством. В ухвалі суду вказано, що злочин, у вчиненні якого підозрюється Тарас Барнич, відноситься до категорії тяжких злочинів (передбачено покарання у виді позбавлення волі від п’яти до десяти років), тому застава може бути від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У цьому випадку йшлося якраз про 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 214 720 гривень.
Таким чином, строк тримання під вартою було продовжено до 18 лютого 2024 року включно, але вже з можливістю внесення застави. Депутат Калуської міської ради заставу вніс уже наступного дня.
Нагадаємо, 7 травня Калуський міськрайонний суд зобов’язав Тараса Барнича здати на зберігання свій закордонний паспорт та не виїжджати за межі села Сівка-Калуська.
Наступне засідання у справі Тараса Барнича відбудеться 22 травня 2024 року.
Нагадаємо, йдеться про мешканця Калуської громади, який на смерть збив велосипедиста. Дорожньо-транспортна пригода сталася ввечері 26 жовтня на автотрасі між селами Пійло та Голинь. Водій, який виявився місцевим депутатом, здійснив наїзд на 76-річного велосипедиста. Чоловік загинув на місці. А в крові водія виявили 1,12 проміле алкоголю.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08